Vervolgve het inlopen van ontwikkelingsachterstand van het kind of het extra stimuleren van de mogelijkheden van het kind; het verlichten van de draaglast van de ouders door tijde lijke extra zorg aande kinderen te geven. Hierdoor kan meer ruimte voor de ouders ontstaan om eventuele problemen aan te pakken. WAT DOEN WE De kinderen worden ingedeeld in één van de twee groepen: van 0 t/m 2\ jaar of van 2i t/m k jaar. Per groep werken er twee vaste leidsters, soms geholpen door een stagière. Wij proberen een sfeer te creeëren waarin de kinderen zich prettig voelen en vrij kunnen spelen. Aspecten die in de thuissituatie aan bod kunnen komen laten we hier ook zoveel mogelijk gebeuren, zoals gezamelijk eten, tussen door drinken, winkelen, opruimen, enz.. De aktiviteiten met de oudere kinderen hebben veelal het aksent van samen bezig zijn: tekenen, plakken, verven, puzzelen, spel letjes, liedjes zingen, enz.. Bij de jongste groep staat het individueel bezig zijn centraal. Veel tijd wordt besteed aan verzorgen, voeden, knuffelen, enz.. WAAR EN WANNEER Het Kinderdagverblijf is gevestigd aan de Heuvelstraat no. 3 en kan bereikt worden via de hoofdingang van het St. Jozefklooster aan de OverloonsewegGeopend zijn we van maandag t/m vrijdag van 07-^5 uur tot 17-30 uur. Met uitzondering van zon- en feestdagen, carnaval, 24 en 3' decem ber is het kinderdag-verblijf het gehele jaar geopend. Al gemeen Van de ouders wordt een maandelijkse ouderbijdrage gevraagd welke is afgestemd op het netto gezinsinkomen, e.e.a. volgens de prij zen tabe1 van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cul tuur. Deze bijdrage varieert van min. f 6,== tot max. f 281 per maand als een kind 5 halve dagen komt. Komt een kind 5 hele dagen, dan wordt min. f 12,== en max. f 562,== in rekening ge bracht. De verantwoordelijkheid voor de uitvoering ligt bij de hoofdleid ster, leidsters en ass. leidsters. Momenteel heeft het kinderdag verblijf 1 hoofdleidster, 1 full-time leidster en 2 part-time ass. leidsters in vaste dienst. Bovendien beschikt het kinderdagverblijf over 2 (tijdelijke) assIeidstersbij ons geplaatst in het kader van de Werkgelegenheidsverruimende Maatregel van het Ministerie van Sociale Zaken. De uiteindelijke verantwoordelijkheid voor de gang van zaken berust bij het Stichtingsbestuur, welke als leidraad de voor schriften voor gesubsidieerde kinderdagverblijven hanteert.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 13