Stichting Kinderdagverblijf "Duimelot", Heuvelstraat 3, Postbus 230, 5800 AE VENRAY. 0^780-87110 HISTORIE Aanvankelijk bestonden in Venray 2 bedrijfscrècheséén behorende bij het Psychiatrisch Centrum St. Anna, de ander bij Rank Xerox te Venray. Rond de jaarwisseling 1975/1976 besloot St. Anna haar crèche te sluiten. Een groep ouders nam hierop het initiatief, zelfstandig verder te gaan. Het kinderdagverblijf werd toegankelijk voor alle inwoners van Venray. Voorlopig kon nog gebruik gemaakt worden van het bestaande pand van St. Anna. Er werd in die tijd voornamelijk met vrijwilligers gewerkt. In maart 1977 werd de huidige Stichting Kinderdagverblijf "Duimelot geboren. Vanaf die tijd dateren de kontakten met de Gemeente; er moest n.l. een andere ruimte in Venray worden gezocht. Verzoeken om subsidie van het Ministerie van (destijds) CRM werden op grond van het verblijf op bedrijfsterrein afgewezen. In april 1978 werd verhuisd naar een door de Gemeente gehuurd pand aan de Heuvelstraat, dat tot die tijd dienst gedaan had als be- drijfscrèche van Rank Xerox, die hiermede haar kinderdagverblijf sloot. Omdat het werken met vrijwilligers de aanwezigheid van teveel ver schillende mensen met zich mee bracht, werd overgegaan tot de aanstelling van 2 full-timers. Via de (destijdse) Interim-rege1ing Jeugdige Werkelozen kon een 3e kra-ht worden aangetrokken. Deze aanstellingen hielden wel in, dat de kosten door de ouders moesten worden opgebracht. Gevolg was dat velen moesten afhaken omdat zij dit niet konden opbrengen. In samenwerking met dé Gemeente werden nieuwe subsidie-aanvragen ingediend die uiteindelijk op 1-6-1980 resulteerden in detoeken- ning van de Rijksbijdrageregeling Kinderdagverblijven van het Ministerie van (thans) Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Voor het Kinderdagverblijf hield dit in dat, op kosten van genoemd ministerie, 2 full-timers en 2 part-timers in vaste dienst konden worden aangesteld. WELKE KINDEREN In principe is het kinderdagverblijf bedoeld voor gezonde kinderen van 0 t/m 4 jaar van b.v.: alleenstaande ouders; werkende en/of studerende ouders; gehandicapte en/of zieke ouders; ouders die geen of te weinig gezinshulp kunnen krijgen; of voor situaties waar het gaat om: het verminderen van aanpassingsproblemen van met name buiten landse kinderen op kleuter/basisschool;

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 12