P.S.Z. 't STEKSKE KLEUTERSCHOOL bouwd en waar toendertyd vermoedelijk een houten kerk stond. Een reliBf in de zaal van het kasteel uit de zeventiende eeuw, voorstellende een ridder, die voor de poort van zyn burcht een bisschop begroet zou set deze legende verband houden. Verleden Zondag bezocht ik met Zr. Gerardis het U bakende S.Willibrordus-kapel- letje met daarnaast gelegen put in Geysteren, Ken noemt het ook de WILBSBTS—kapel Om 10 uur werd daar het feest van S.Willibrord gevierd. We hebben ons natuurlijk afgevraagd in hoeverre dit kapelletje met put nog mogelijk in verband staat met de komst van S.Willibrord naar onze streken. In het reeds aangehaalde gedenkboek lees ik dat de kapel waarschijnlijk gebouwd is in het jaar 1543. Wat de put aangaat, deze zou uit de tyd van de heilige dateren, wat niet voor alle Willibrordputjas geldt. Bat de kapel indertijd gebouwd werd als Willibrordus-kapel wijst er in elk geval op dat S.Wiilibrordus hier bijzonder vereerd werd. Vele mensen gingen in elk geval naar Geysteren ter bedevaart of om genezing te verkrijgen of alleen maar om de heilige hier te vereren. Aan het water uit de put werd nl een genezende kracht tegen oogziekte toegekend. Ook werden er wel eens mensen veroordeeld om naar Geysteren ter bedevaart te gaan. Zo veroordeelde in 1715 de schepenbank van Swolgen een inwoner om drie achtereenvolgende donderdagen naar de S. Willibrordus-kapel te gaan met een wit laken over zyn kleren. De kapel is in de loop der tijden vanzelfsprekend meermalen gerestaureerd. Moge zij een blijvende herinnering blijven aan het geloof dat S.Willibrord ook ons heeft gebracht. Uitwisseling Peuterspeelzaal - Kleuterschool Over enkele weken komen een paar peuters die 4 jaar zijn geworden naar de kleuterschool. Om alvast een kijkje te nemen, komt een groep peuters (met leidster) naar de kleuterschool en een groep kleuters gaat nog eens terug naar de peuterzaal. Dit gebeurt op dinsdag 16 en op donderdag 18 november a.s. We zorgen ervoor dat broertjes en zusjes "elkaar treffen". Wie niet graag wil, blijft gewoon op school of op.de peuterzaal. met vriendelijke groeten, de leidsters van de peuterspeelzaal en de kleuterschool. Herhaling ouderavond - dia^s_van_de Jtleuterschool Omdat verschillende ouders hierom gevraagd hebben, vertoon ik maandag 15 november a.s. nog een keer de dia's die op de ouder avond te zien waren (en nog een paar nieuwe). Iedereen die hier dan foto's van wil hebben of de dia's wil bestellen is van harte welkom. Iemand die ze graag nog eens wil zien of niet gezien heeft, is uiteraard ook welkom. We beginnen om 20.00 uur in de kleuterschool. Vrijdag 19 november a.s. mogen de oudste kleuters het plakboek nog eens mee naar huis nemen om thuis te laten zien, wat er zoal in staat. Ze mogen dan ook het schilderij van zichzelf (dat in de gang heeft gehangen) meenemen. Het schilderij mag thuis een plaatsje krijgenl Het plakboek graag maandag 22 nov. weer mee naar school terugbrengen. Met vriendelijke groeten Mariet Bakker.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2