2 VV j bréngen. Be onkosten zullen ongeveer ƒ800,- bedragen. Het is de bedoeling dit bedrag blijkt dat men voornemens is het aanwezige versleten uur werk te laten vervangen door een nieuw toren-uurwerk met automatische electrische op winding. Tevens wil men een vierde wijzerplaat laten aan- üit een brief van Sept. 1942 biykt dat het uurwerk versle ten is. Het oude uurwerk had het toch nog 9 jaar uitgehou den! In diezelfde brief (van pastoor Rieter aan Mgr. Lemmens) Slagwerkmotor voor het geven van de uur-alagen. by een te krijgen door vrijwil- 'iige bedragen van de paro chianen. Het kerkbestuur vraagt hiervoor goedkeuring van het bisdom. Dit hierna volgende brieven biykt dat uitvoering van dit plan heeft plaats gehad. In Dec. 1945 heeft er nog een briefwisseling plaats tussen pastoor Rieter en de firma E^rsbouts. P.Rieter was toen blijkbaar geschrokken van een zijns inziens te hoge rekening voor reparatie van een en ander. Uit eén schrijven van 12-2-'43 biykt dat de klok is blijven stilstaan omdat de automatische schakeling niet gewerkt had. U ziet, dat kwam toen ook al voor... Dit eéiftvan 27 -2- '48 biykt dat twee cyferringen van het uurwerk opnieuw moe ten worden verguld, dat een nieuwe cijferring moet worden bijgeleverd, dat drie nog aanwezige stellen wijzers moeten worden hersteld en verguld en dat tenslotte het uurwerk en cijferplaten moeten worden gedeaonteerd. Ook toen moest het uur werk grondig worden nagezien en zat de door de pastoor beschreven fout waarschijn lijk in de motor. Ook hier geldt dus: De geschiedenis herhaalt zich... Andere correspondentie betreffende het uurwerk in onze toren heb ik in ons ar chief niet gevonden. Maar^denk dat er in de jaren na 1948 tot nu toe zo af en toe ook nog wel eens gemankeerd heeft aan ons toren-uurwerk. In onze tijd worden dit soort zaken meestal telefonisch afgewerkt. Dat kan dan zijjn vöór en tegen hebben. Er wordt b.v. zo gemakkelijk gezegd: dan en dan komen we, maar dat wil dan nog niet zeggen dat men ook op de afgesproken tyd komt. üifin, D kent dat wellicht uit eigen ervaring. Laten we hopen dat er in de toekomst zo min mo gelijk mankementen plaats hebben, fin isjf geval van klachten in deze kunt D zich wenden tot het kerkbestuur. Want alleen het kerkbestuur in zjjn geheel is verant woordelijk voor een goede gang van zaken, zeker daar waar het gaat om pure zakelijke, materiele of finantiele aangelegenheden. In de tijd van Past. Rieter lag da& blijk baar anders... Nota bene: In de maand November is het in onze parochie gebruikelijk by de pas toor de jaarlijkse "grafrechten" te komen betalen. Voor een "enkel" graf ƒ3.50, voor een "dubbel" graf ƒ6,-, D kunt dit bedrag natuurlijk ook in envelop inslui ten. Schrijf dan wel op de envelop uw naam en adres en noem ook de naam van het graf waarvoor D betaalt» By voorbaat dank!

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2