IfflilisK 2 Oirlo en Castenray ran vóór 1940. Achtereenvolgend sen artikel van 17-11-'51: "Oirlo huldigde pastoor Gerards". Bat was bij gelegenheid van zijn 25-jarig pastoorsfeest. 18-3~'54 "On. pastoor G.Gerards Oirlo viert gouden priesterfeest". Daarin le zen wij o»a. dat pastoor Gerards ruia 40 jaar verbonden is geweest aan de kerk van de H.Gertrudis te Oirlo. Bat hij in 1911 daar tot kapelaan werd benoemd, wat betekende dat hij vanaf die tijd tevens rector van Castenray was. (Be eerste 11 jaar betekende dat niet meer dan dat hy als kapelaan van Oirlo bepaalde diensten in Castenray waarnam - zie ook foto hierboven links). Pas vanaf 1922 werd Castenray een Rectoraat met een officiële Reetor. Voordien werd enkel op Zondagen en Vrijdagen te Castenray een H.Mis gelezen. Ik lees vertieri "Ook op maatschappelijk terrein steunde hy vele activiteiten. Zo kwam mede door zijn toe doen de spoorweghalte Oirlo-Castenray tot stand; jammer genoeg moest deze in de crisistijd aan de bezuinigen ten offer vallen". (Zie foto rechts boven) In de Gazet van Limburg van 19-3-'54 en 20-3-'54 een aankondiging en verslag van het gouden priesterfeest van de pastoor. Baar in lezen we dat h\j de eerste rector van Castenray was, "het rectoraat dat teen onder de parochie Oirlo be hoorde". Het artikel van 19 Maart besluit aldus: "Vandaag zal Oirlo en Casten ray, beiden verweven aan elkaar, pastoor Gerards een onvergetelijke dag gaan be zorgen en hem dank gaan brengen vcor alles voor deze streek van Venray zo -lief devol gedaan". Tenslotte zijn er nog drie artikelen in dezelfde krant van 13 en 16 September 1954, waarin melding van zijn overlijden en. een verslag van zijn begrafenis. "Op zyn laatste gang werd de oud-pastoor begeleid door geheel Oirlo, velen uit Caatenray en elders", zo staat er. Over hoe pastoor Gerards als Rector van Castenray heeft gefunctioneerd is my tot nog toe slechts weinig meegedeeld. WIK SCAN MIJ DAAROVER IETS MEER VERTELLEN? Be collecte op werelri-missie-dag bedroeg in totaal 602^80. Fg-rteljjk dankl

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2