voor een hoopvoller wereld oktober werekknissieiiHHiiHi imssiebumRoeïinmd giro 1045000 ACTIVITEITEN CENTRUM VAN HET BISDOM Wie zou niet een hoopvoller wereld wensen? Vooral in onze tijd waarin zoveel pessimisme heerst en veel mensen het zicht op hun levensdoel hebben verloren. De vlam van de hoop lijkt langzaam uit te doven bij de mensen van vandaag. Dat is wel te begrijpen, want we leven in een periode met zeer veel moeilijkheden en problemen. De werkeloosheid die al maar stijgt, de oorlogsdreiging, nu hier dan daar. Ook het toenemend egoïsme in de mens, de gemakzucht en het gebrek aan offerbereidheid om zich belangeloos in te zetten. En zo zou ieder voor zich de rij nog kunnen aanvullen. Dat alles heeft de wereld en onze samenleving er niet beter op gemaakt. Vandaar dat groeiende pessimisme, dat gevoel van hopeloosheid bij velen en de alles verlammende doemdenkerij. Toch is er hoopwant als je gelooft, vertrouw je op God. God, die zichzelf ook aan ons kenbaar heeft gemaakt in Jezus Christus. Hij is de hoop van onze wereld, de hoop van ieder mens. In Hem begrijpen wij de zin van ons korte - vaak getekende - mensenleven. In Hem hebben wij - hoe dan ook - altijd uitzicht en toekomst! Vandaar dat juist in onze tijd 'missie' zo noodzakelijk is. Missie in ons eigen land, waar de mens zijn levensroeping steeds meer uit het oog dreigt te verliezen én missie verweg, overal in onze wereld. Want wat zouden we er mee opschieten om alieen materiële problemen van de mensen op te lossen? Daar alleen wordt het leven niet gelukkiger, hoopvoller door. Vanzelfsprekend heeft de Kerk zich altijd bekommerd om de direkte nood van de mens. Dat hoeven we eigenlijk niet te verduidelijken. We kennen de inzet van de missie op het gebied van ziekenzorg, scholing, verbetering van landbouwmethodes, de irrigatie en de wegenbouw en ga zo maar door. En als wij het vergeten zijn, de armsten in de missie hebben aan den lijve ondervonden wat de Kerk voor hen deed, zelfs lang voordat het woord 'ontwikkelingshulp' was uitgevonden. Op dit ogenblik is het vooral noodzakelijk om het geloof van waaruit dit alles is voortgekomen te henwaarderen. Te verstaan, welke bezieling dit alles heeft voortgebracht. Vandaaroktober wereldmissiemaand. Er wordt van ons gevraagd een grondige herbezinning op onze levensroeping te maken. Een nieuwe en bezielende oriëntatie op Christus die voortleeft in Zijn Kerk. Gebed ook. want zonder voortdurend contact met God is dat onmogelijk. Tegelijk zou onze offervaardigheid moeten groeien. Want al gaat het ons economisch wat slechter, we hebben nog zoveel overvloed, zoveel meer dan anderen die op de geteisterde plekken van onze aardbodem leven. Zo zal de hoop opnieuw ontvlammen in de harten van mensen. Hoop, die gedragen wordt door diep geloof en vertrouwen op God; door daden van onbaatzuchtige liefde voor Hem en voor elkaar. Heel bijzonder voor hen die het moeilijk hebben. Dan zal de wereld van vandaag veranderen, bij stukje en beetje. Wereldmissiemaandvooreen hoopvoller wereld! De gehele opbrengst van deze aktie wordt rechtstreeks bestemd voor de Pauselijke Missiewerken, die over de gehele wereld hef vele werk van de Kerk mogelijk maken. Wij hebben de gewoonte om alle gulle gevers te bedanken. Mocht U dat onnodig vinden, schrijf dan op Uw girokaart 'geen dank'.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2