10 Castenray 5 - Merseio 3 (l-l) 1-3 Niet het feit dat we in Castenray zo goed vseiballen maar dat men in Merseio zo slecht voetbalt is de reden dat ons laagste elftal moest aantreden tegen een dorde elftal. Merseio 3 was het vorig jaar gedegradeerd uit de derde klasse. Het werd al vrij snel duidelijk dat Merseio een snelle voorsprong wilde nemen orn zodoende een ruime overwinning te behalen. Er werd in hoog tempo gevoetbald en vaak goed gecombineerd hetgeen onze verdediging handon vol werk bezorgde. Binnen tien minuten hadden zij een 0-1 voorsprong genomen en leek een grote nederlaag in het vooruitzicht. Toch wisten wij ons goed te herstellen en kwamen vijf minuten later on gelijke hoogte door een prachtig doelpunt van, hoe kan het anders, Jan van Rhee. De wedstrijd ging gelijk op en Merseio wist niet meer tot scoren te komen. Na rust hadden we weer hetzelfde beeld en hadden we weer alle zeilen bij te zetten om de Merselose aanval het hoofd te bieden. Er werd erg hard gewerkt en vaak goed gespeeld om zodoende de gelijke stand fce kunnen behouden. Toch werd de druk erg groot en Merseio rook haar kans om een voorsprong te kunnen nemen. Even later was het dan ook zover en kreeg Merseio de verdiende voorsprong 1-2. Wij lieten het er niet bij zitten en probeerde wederom gelijk te komen hetgeen Merseio nog meer ruimte gaf om te scoren. Vele kansen wisten zij te creëren maar het afmaken was het grote probleem. Meerdere malen stond onze doelman een doelpunt in de weg. Een foutje in onze verdediging bracht de stand op 1-3 en Merseio had haar eerste twee punten binnen. Het was van beide kanten eer. goede wedstrijd en erg vermoeid zochten we de kleedkamers op om bij te komen van de vele inspanningen die we hadden geleverd. Aan de vaste invallers voor ons elftal, C-errit Dinghs en Ger I-inders, werd door de aanvoerder Mart Paltussen een kleine attentie aangeboden voor het vele werk dat zij in do vorige competitie voor ons elftal hadden verricht en tevens werd de wens uitgesproken ook deze competitie op hen te mogen rekenen. Cerrit en Gernamens alle spelers van het vijfde elftal nogmaals bedankt. CASTENRAY^l- ^MELDERSL0_2 4-1 Het was eigenlijk te warm om te voetballen, dus ook om te vlaggen, hc-r, je Leo hardop denken. Vandaar het plan van onze grensjager deze midda^ de korte broek langs de zijlijn op en neer te razen. Het vele vrouwelijk schoon langs de kant van het veld moet hem echter op andere gedachten hebben gebracht, want onze plichtsgetrouwe en tot op heden prima vlagge: Leo verscheen om helf drie in een keurige lange broek op de plaats van bestemming. Zo kan ie dus weeri S.V.C. ging ondanks het onverwacht warme nazomerweer vlot van start in deze wedstrijd, maar het jonge Melderslo raakte er niet van onder de indruk en counterde snel en gevaarlijk. Een aantal één-twee's tussen Hay Kersten en Jac Wismans halverwege de eerste helft, werd hen echter machtig, waarna eerstgenoemde de 1-0 mocht aantekenen. Melderslo bleef zich taai verzetten en was tot aan de rust, mede door de snelle uitval!.' amper de mindere van S.V.C. Toch had de wedstrijd voor de thee in Castenray's voordeel beslist moet' zijn. De Castenray-spitsen (met name Twan Fleurkens was op dreef) bezorgden de Melderslo-achterhoeae handenvol werk, maar waren pechvol de afwerking. In het verdere verloop van de tweede helft nam Castenray terecht en verdiend verder afstand van de Melderslo-reserves. Tweemaal flitste Jac Wismans op rechts langs zijn directe tegenstander en bediende Hay Kersten (2-0) én John Versteegen (3-0). Niet resoluut genoeg ingrijpen van de S.V.C-achterhoede bezorgde Melderi een onderhand verdiende ere-treffermaar Hay Kersten herstelde kort vo< tijd op aangeven van Nico Büddiger de marge van 3 doelpunten. 0 S C A R 2.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 10