11 Artikel 3 gemeente venray Hergebruik huishoudelijk afval spaart milieu. Na artikelen over het aanbieden van huisvuil en grof vuil, nu een artikel over vermindering van de produktie van huishoudelijk afval via HERGEBRUIK. In zekere zin is afval de enige grondstof, die niet uitgeput raakt. Verkleining van de afvalberg via hergebruik is van groot belang. Veel afval uit het huishoude: kan gebruikt worden voor nieuw doeleinden. We willen ons afval graag zo snel mogelijk kwijt en als het even kan voor een zo nuttig mogelijk doel. De moeilijkheid is vaak: hoe?- Een paar tips: Glas kunt u in de glasbakken deponeren. Ëergebruik van glas spaart grondstoffen en milieu. Oud papier hoeft ook niet in de vuilniszak te verdwijnen. Veel verenigingen en clubs gaan langs de deur om oud papier in te zamelen, om zo de clubkas te spekken. Geef het mee; het spaart bomen. Tuin- en groentenafval is op een milieuvriendelijke manier te verwerken in de composthoop. De compost is weer te gebruiken als mest voor uw tuin. In een folder over hergebruik die u in het raadhuis kunt afhalen, kunt u lezen hoe een simpele composthoop wordt opgezet. - Ander produkten uit ons afval komen ook voor hergebruik in aanmerking maar omdat eerst een specialistische bewerking vereist is, wordt daai? niet altijd bij stil gestaan. Denk maar eens aan afgewerkte olie, verf-resten, foto*chemicalië bestrijdingsmiddelen, kwikbatterijen e.d. Bovendien zijn deze stoffen zeer milieu-onvriendelijk en horen dus niet in uw vuilniszak thuis. De kleine kwikbatterijen kunt u inleveren bij de handelaren. Particulieren kunnen verf-r/ten, afgewerkte olie, foto-chemicaliën en bestrijdingsmiddelen, goed verpakt en voorzien van naam en adres, inleveren in het magazijn van &et complex van Gemeentewerken aan de Acaciastraat in Venray. Deze opsomming is uit te breiden met een lijst van zeer veel spullen, die afgedankt worden en toch nog voor een of andere vorm van hergebruik in aan* merking komen. Spullen die u dus niet met de vuilnisman hoeft mee ±e geven. In de folder over hergebruik/recycling kunt u er meer over lezen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 16