Installatie Pastoor Keulaerds te Castenray Om het archief volledig te maken hier ook maar alvast het krantenverslag van mijn eigen installatie als pastoor van Castenray. Wat men er later eventueel aah toe wil voegen laat ik vanzelfsprekend aan anderen over. Het is al weer goed drie jaar geleden. Waar blijft de tijd. De tweede alinea middenin zou ik nog eens éxtra villen onderstrepen. Het is ons inderdaad nog steeds goed hier te zijn. Dat geldt ook voor mijn Zuster Gerardis, die zoals U weet niet mijn zuster is, maar wel Zuster. Zij is nu al 8 jaar bij mij. Wat de toekomst betreft: alles hangt af van een goede gezondheid. Tot nog toe Goddank geen klagen» Zaterdagavond heeft de Casten- rayse gemeenschap m grote getale deelgenomen aan de pleehtige in stallatie van hun nieuwe parochie herder, de eerw. heer H. J. Keu laerds o.f.m. Fanfare De Dorpsklank, staande tussen ontelbare rioolbuizen, bracht voor de plechtige eucharistieviering reeds een muzikaal welkom. Een welkom, dat in de kerk nog eens verwoord werd namens het kerkbe stuur en waarbij de nieuwe pastoor de sleutels van de kerk werden aan geboden. De installatieplechtigheid werd ge leid door deken L. A. Theunissen, t ijl Pastoor Pothof uit Venray Pa. oor Geurts uit Blitterswijck en Pastoor Buschman uit Oirlo assis teerden bij de h. mis. Pastoor Geurts mocht een spe ciaal woord van dank ontvangen, voor zijn hulp aan de parochie van Castenray tijdens de „pastoorloze" maanden. In zijn predikatie zei pastoor Keu- iaerds met veel plezier en veel goe de verwachtingen naar Castenray te zijn gekomen. Samen met zijn nieuwe parochianen hoopte hij nog vele jaren in deze parochie te mo gen werken. Deken Theunissen memoreerde nog even de problematiek van het tekort aan pastores. Ook in de toekomst zal Castenray ongetwijfeld nog een pastoor krijgen, maar men zal dan vermoedelijk wel moeten „delen" met een andere parochie. Na de dienst sprak nog de voor zitter van de dorpsraad een woord van welkom, terwijl ook burgemees ter Defesche dit deed namens de he le gemeente. En opnieuw bracht toen fanfare De Dorpsklank een muzikale hulde, en daar slaagde deze nog vrij jonge vereniging op uitstekende wijze in. Niet onvermeld mag blijven de prachtige zang van het gemengde koor welke op voorbeeldige wijze de latijnse gezangen in deze dienst ten gehore bracht. Het is lang ge leden dat wij een kerkkoor van dit gehalte mochten beluisteren. Na afloop van de plechtigheid maakten velen, gebruik va,n de mo gelijkheid orri nader kennis' te ma ken met pastoor Keulaerds en zijn huishoudster zuster Keulaerds, die, ongetwijfeld naast naar nuishoude- i lijke taak ook nog andere werk zaamheden in Castenray zal vinden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2