2 die dit tegen me zei, bedoelt daar mee dat hij niet pietepeuterig, niet te streng, niet conservatief of ouderwets was. Vermeld mogen hier ook worden, dat hij het initiatief gaf voor ombouw van het priesterkoor, altaar en tabernakel. Bit in verband met de vernieuwingen op li turgisch gebied. De onkosten hiermee verbonden heeft hy zelf, samen met Maria Ruisen, zijn getrouwe huishoudster en huisgenote, gedragen. Ook het H.Hart-beeld dat in onze kerk staat is er gekomen door toedoening ven hem. Zo ook was het onder zijn pastoraat dat het uurwerk op onze toren werd verlicht en dat het klok- ketouw werd vervangen door electrisch aangedreven en automatich luidende klok ken. Ook werden er door hem zes nieuwe kandelaars aangeschaft voor de rouwdienst. Wellicht zijn er nog vel meer dingen op te noemen. Natuurlijk zal ook hij in de jaren dat hij pastoor in Castenray was af en toe wel eens teleurstellingen hebben moeten ondervinden. Zijn bidprentje zegt er van dat hem dat dan pijn deed en dat hij het verdriet daarvan - gevoelig als hy was - bleef meedragen voor het leven. Van je buur-pastoors hoor je over het algemeen niet veel, of het zou heel slecht nieuws moeten zijn, van hem wist ik echter reeds vanuit America: in Cas- tenray zit een dood-zieke pastoor (althans de laatste jaren) die nog heel ge woon zijn werk doet. Baar op sluit dan blijkbaar heel duidelijk bij aan: "Velen hebben zijn optimisme en de gelovige geest, waarmee hy zijn ziekte heeft door*» staan, bewonderd." En dan dat mooie slot op zijn gedachtenisprentje: "Ky was dan ook klaar voor de komst van de Heer, die hem tot Zich riep op Kerstdag 1978". Misdienaars: Robert van Gasteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos; René Linders en Benny Wismans. (Letten jullie er samen op - eventueel geholpen door de reeds vertrokken misdienaars - dat er minstens Zaterdags en Zondags min stens twee misdienaars aanwezig zijn. Door de week minstens een. 19.00 uur Jrd. voor Willem van der Sterren (geen zang). Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 8.00 uur Voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen, t.e.v.O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand. 10,00 uur Jrd. voor Maria Thieien.Smits (geen zang). 19.00 uur Dora Willemssen Martens. 8.00 uur Overl. fam. vsn Kuyck-Verrijdt. Tevens t.i.v. de offeraars, 8.00 uur Hein Emonts. 8,00 uur T.e.v.O.L.Vrouw van Altijddurende Bijstand (K.) 19.00 uur Voor overleden ouders Vollenberg-Philipsen. Om elk misverstand te voorkomen lijkt het me niet overbodig U er nog eens op te wijzen dat ik my strikt dien te houden aan de door de Kerk voorgeschreven litur gie. Daaronder verstaan we dan o.a. de gebeden, lezingen en vooral het Eucharis- tich gebedVocral bij Huwelijksvieringen en jubilea kunnen zich problemen voordoen. Menkomt dan niet zelden in alle onschuld aandragen met door priesters en gelovi gen in het veleden zelf gemaakte liturgieën. Ze stammen nog uit de tijd dat we zelf mochten "experimenteren", uitproberen. Daaraan is met het uitkomen van het Romeins Missaal een einde gekomen. Die gestencilde boekje zullen dus crities beke ken moeten worden. Ik zou daarom zeggen - nogmaals om elk misverstand te voorko men - wilt bij dergelijke gelegenheden een boekje samenstellen, kom dan eerst daarover met uw pastoor praten. Ik zal daar echt bij helpen. Ik zal me daar- echter bij moeten^laterul|iden door wat èn het Vaticaans Concilie, èn de brief van onze bisschoppen en ae bisschoppensynode van 1980 ons priesters èn gelovi gen daarover hebben voorgeschreven. De eed van gehoorzaamheid bij mijn installa tie als pastoor van Castenray verplicht mij daartoe.-

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2