SBEF11S- DORPS BLAD VOOR CASTENRAY L, jaargang nr. 11 WEEKBLAD 1982 Redaktie-adresCastelostrast U Inleveren copy: dinsdags 19.CO uur Nr. 29 23 juli 1582 IN :,^0PJAM= PASTOOR ..J00SJU3TS. Gaven w*j in een vorig artikel (9 Juli j.l.) het krantenverslag van zijn instal latie aio pastoor van Castenray (29 Mei 1970), hier volgt een kort verslag over zijn .even en werken onder de mensen die aan zijn priesterlijke zorg werden toever trouwd. Zelf heb ik de mooiste herinnering bewaard aan wat hij in zyn "geestelijk testamenneerschreef, en dat ons bij wijze van "lykrede" op de dag van zijn uit vaart en begrafenis in onze kerk werd voorgelezen. Ik hoop er binnenkort een co pyvan te kragen, want het hoort zeker ook in ons parochie-archief thuis. Ook zyn (bidprentje"is een waardige gedachtenis aan deze pastoor: "Hij was een echte vriena van mensen, hij was sympathiek en hartelijk, attent voor noden van anderen, zijn vriendschap was een trouwe vriendschap", zo staat er o.a Een parochiaan die hem byzonder goed heeft leren kennen voegde er nog aan toe en onderstreepte het ook. nog eens door te zeggen: Hij was een gevoelig mens, er op uit om anderen een plezier te doen, opvallend bezorgd om zieken en beiairde T'Jflf1* S orthodox", d.w.z. - dat betekent dit Griekse voord letter- lijkf recht, juist in de leer (van de Kerk)", Haar hij was niet preuts. Jfe mar. 'In uw licht zullen wij het Licht zien' (kerstliturgie) Ter gedachtenis aan PATER JOOS A. H. ARTS missionaris van het heilig Hart Pater Joos Arts werd geboren te Ven- ray 19 mei 1916, legde zijn kloosterge loften af in de Congregatie van de Missionarissen van het heilig Hart 21 september 1936. werd priester gewijd 10 augustus 1941. Pater Arts begon zijn priesterleven met jeugdwerk in Heerlen, hij was als ka pelaan werkzaam te Sittard-Overhoven en in Driehuis. In Tilburg was hij rector van Huize Nazareth en verbonden aan het reclasseringswerk. Vele jaren werk te hij als propagandist voor de missie werken van de MSC-Congregatie en gaf hij steun aan zijn confraters-missiona rissen. In Eindhoven werd hij rector van het rectoraat Tivoli en overste. Na zijn kapelaanstijd in Echt eindigde hij zijn vruchtbaar pastoraal leven als pastoor van Castenray. De talrijke relaties, die Pater Arts op bouwde, getuigen ervan dat hij een echte vriend van mensen was: hij was sympathiek en hartelijk, attent voor no den van anderen, op verborgen wijze verleende hij hulp aan confraters en be kenden. Hij bezat het wonderlijk ver mogen om niet alleen heel gemakkelijk relaties op te bouwen, maar hij wist die óók door de jaren heen te onderhou den: zijn vriendschap was een trouwe vriendschap. Waar hij dan ook ontrouw meende te ervaren en teleurstelling on dervond, daar had hij pijn en zijn ver driet bleef hij meedragen door het leven. Een kwaadaardige nierziekte heeft zijn gezondheid vroegtijdig ondermijnd. Ve len hebben zijn optimisme en de gelo vige geest, waarmee hij zijn ziekte heeft doorstaan, bewonderd. Hij heeft zich bewust voorbereid op het einde van zijn leven. Hij was dan ook klaar voor de komst van de Heer, die hem tot Zich riep op Kerstdag 1978. De uitvaartdienst vond olaats in de parochiekerk van Castenray en hij werd begraven op het kloosterkerkhof te Tilburg. Familie en Confraters danken u hartelijk voor uw belangstelling en medeleven.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 1