Vakantie Volg je hart 2 MisdienaarsVanaf 10 Juli a.s. worden ook de zes nieuwe misdienaars ingescha keld. De samengestelde groepen - telkens twee - zien er dan aldus uit: 1. Eddy Philipsen en Xavier Weys 2. Robert van Casteren en Martijn Jeuken 3. Stefan Bloemen en Marcel Strijbos 4» René Linders en Denr.y Wismans 5. Pepijn en Bram Houwen. Zoals gewend zet ik telkens drie groenen neer. Zo voor de komende week (van 10 tot en met 16 Juli) is dat: groep 1, 2 en 3 (zie hierboven),Dat wil dan zeggen: Eddy Philipsen en Xavier Weys dienen op Zaterdagavond Dinsdagavond en Woensdag morgen. Robert van Casteren en Martijn Jeuken dienen op Zondagmorgen 8 uur Don derdag- en Vrijdagmorgen, Stefan Bloemen en Marcel Strijbos dienen 's Zondags de Hoogmis en zijn die week verder vrij. Wie om welke reden dan ook verhinderd is ora zijn beurt waar te nemen zorgt zelf bijtijds voor een plaatsvervanger. Hopenlijk willen vader en moeder wel zorgen dat je je niet verslaapt... Hou je verder aan de afspraken die we samen gemaakt hebben. Misintenties: -r--: Zaterdag 19.00 uur Henry var, Kuyck. Zondag 8.00 uur Overleden ouders Janssen-Emonts en zoon Pierre. 10.00 uur Martien Wiemans Dinsdag 19.00 uur Hein üaonts. Woensdag 8.00 uur Geert Classens. Tevens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 uur Overl. fam. Tielen-Thielen-Smits. Vrijdag 8.00 uur Jrd. voor Jacobus Geurts, Petronella Pouwels en Christina Geurts Zaterdag 19.00 uur Gerard van Kuyck (coll.). ATTENTIE! Van 22 Juli t/m 3Augustus hopen Zr. Gerardi, en ik op vacantie te gaan. clneritus Pastoor G.H.Lagerberg, wonende in Terheyden, komt dan met zijn huishoudster in ohze pastorie wonen en zal de normale diensten in de kerk doen. Voèr mijn vertrek zal ik de parochieberichten voor de Schans en de Peel en Maas tot en met Vrijdag 13 Augustus moeten klaar maken. In de twee eerste weken van Augustus staan er echter nogal wat plaatsen open voor een Misintentie. Die zou ik graag voor 19 Juli willen aanvullen. Wie daarom binnenkort nog een Mis wil bestellen doe dat zodra mogelijk, IK WENS U ALLEN EEN PRETTIGE VACANTIE TOE: 00K NAMENS ZR. GERAEDIS. 4 ties even van je af laten vallen! Even helemaal weg! Jan Wit schreef hier over het volgende gedicht Geef, Heer, één dag, dat mensen mij niet vragen: 'waarheen* en 'waarvandaan', 'waarom' en 'hoe', één dag, dat niemand let op wat ik doe, niemand roij stoort met juichen of beklagen. En laat de vele stemmen, die mij moe maken, verstommen; doe van wielen 't jagen verstillen, dat de rust der eerste dagen me omgeve. Sluit de mensenwereld toe. Dan wil ik op een open vlakte rusten en voelen, hoe mijn wezen zich verbreidt - één met de aarde - tot de verste kusten. Dan weet ik, dat gij mij als akker splijt en strook uw zaden in mijn onbewuste. Geef, Heer, één dag van zo grote eenzaamheid. V De wijze en bedachtzame Predikcr/iegt in zijn boekje heel vaak: ge niet toch, durf genieten. Wees eens niet zo belangrijk, sjouw eens wat minder, wil eens niets bereiken en presteren. Prediker weet hoe moeilijk het is om blij te zijn met de gewone daagse dingen. Daarom zegt hij keer op keer: als ik niet begin met ongecompliceerd te geme ten van wat voorhanden is, zal ik nooit thuis raken m het geheim van het leven. In de kleine dingen is een grote Aanwezigheid. Hij zegt: Ga waarheen je hart het je ingeeft en volg wat Ic ogen maar zien, pijnig jezelf niet onnodig af en vergeet nooit aan je Schepper te denken. Geniet van eten en drinken en stel tevreden vast dat al deze dingen een geschenk van God zijn. <r~ -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2