5 TENNISVERENIGING üiRaA)/CAGTEN RA 1 Hier volgtwat informatie die kan bijdragen tot de aankoop van de juiste tennisspullen. Heeft U interesse om de spullen gezamelijk in te kopen, wat waarschijnlijk voordeliger zal zijn, dan dit graag vermelden op het inschrijfformulier voor tenrislessen. Een racket, van hout, metaal of ander materiaal dient een juiste green en een geeigende zwaarte te hebben. De grootte van de greep is te controleren door het racket zo vast te pakken, dat de duim en wijsvinger van de hand waarmee U gaat tennissen, tegenover elkaar liggen. De wijsvinger van Uw andere hand moet dan precies tussen de overige vingertoppen en de muis van de hand passen. De zwaarte van een racket is afhankelijk van de lichaamsbouw van de persoon. In het algemeen geldt dat dames een light (L) of light- medium (L-M) rqcket prefereren, terwijl heren liever met een iets zwaarder racket spelen: medium (M) af zelfs heavy (H). Er zijn rackets die verschillen in bladgroottede rackets met een vergroot blad hebben een betere slagcontrole en de slagkracht is groter. Het nadeel is dat deze rackets nogal duur zijn. Een houten, voortespannen racket kost rond de 80,— en is uit stekend voor de beginnende speler en speelster geschikt. Mocht U een racket kopen waar nog geen bespanning op aanwezig is, dan bent U als beginnende tennisser het beste af met een kunststof snaar. Deze gaat langer mee dan een darmsnaar en kan beter tegen vocht. De kosten 'bedragen 35,a 50,(zonder spanloon). De banen in Oirlo zullen van kunststof zijn. Goed schoeisel is daarom belangrijk, mede om blessures te voorkomen. Zorg voor een goed passende, vooral veel steun gevende, liefst leren tennisschoen, die voor ronü de 75,1 te koop is. Linnen schoenen kosten rord.de 30, Omdat er op kunststof gespeeld gaat worden, komen andere schoenen (basketbal-. Roots e.d.) ook in aanmerking. Koop altijd compressieballen die in een luchtdicht verpakt blik zitten. Voor verharde banen zijn er de Haevy Duty Tennisballen, die langer meegaan en sterker zijn. Een tennisbal kost rond de 4,per stuk. De speelduur van een bal hangt af van de kracht waarmee U slaat, de ondergrond waarop gespeeld wordt, de temperatuur en de vochtigheids graad. In één seizoen verslijt een persoon ongeveer gemiddeld) 3 a 4 x 5 ballen. Er zijn verschillende kleuren: o.a. wit en geel. Afhankelijk van de kleur van de baan, kiest de kleur: baan in rood witte of gele bal, baan is groen: witte bal. Zet op iedere bal Uw initialen of merkteken, zodat er geen twijfel over bestaat dat de bal van U is. De kleding is van minder belang: een kort broekje, shirt, rok in alle kleuren is toegestaan alsmede trainingspakken. Kies wel voor kleding die niet afknelt (dus geen strakke jeans). Tenniskleding is in bijna iedere sportzaak te koop in alle prijsklassen. De kleding is echter de laatste post om financieel in te vullen. De belangrijkste tennisspullen blijven het racket, de schoen en de bal. Tennistraining 1982 In 1982 zal een korte tennistraining verzorgiworden. Deze èal 6 lessen omvatten, die 50 minuten per les zal duren. Gespeeld zal worden met maximaal 4 personen op êên baan. De lesdata zullen zijn:9 en 16 juli, 3,10,17 en 24 september voor de vrijdag en 10 en 17 juli, 4,11,18 en 25 september voor de zaterdag. Bij grote deelname zal een extra morgen of middag aan de vrijdag en zaterdag toegevoegd worden. De kosten voor deze zes lessen bedragen 45,Ballen dient U zelf mee te brengen. S~\

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 5