2 en haar taak ook t.o.v. ons al len. School en parochiekerk wa ren de plaatsen van onderricht in deze. Het werd ook een jaar van vurig gebed. De viering van de ve le Maria-feesten, van de Ha.xd.a-Za terdagen, van de Maria-maanden werden sterk aanbevolen. Ook de Marla-bedevaartplaatsen werden druk bezocht. Ook werden er speciale boeteda gen aanbevolen, "om daardoor uit drukkelijk eerherstel te brengen voor de zonden van onze wereld"1 De toewijding aan Maria van heel ons bisdom, was tot slot de be kroning van dit Maria-jaar. In 1954 was het 100 jaar geleden dat de afkondiging plaats had van het dogma van Maria's Onbevlekte Ontvangenis. Zo werd 1955-1954 een bijzonder Maria-eeuwfeest. Mgr. Lesanens maakte er een groot feest van en trok zodoende met de Sterre der Zee door heel Limburg. In elk dekenaat trok hij plechtig met zijn lievelingsbeeld, begeleid door bruidjes en vele anderen de stad binnen. Zodoende vond ik ook de hiernaast afgedrukte kranten foto. Het herinnert ons aan de intense Maria-verering uit die tyd. Onderstaande foto laat zien dat het beeld ook een tijd lang rijk versierd werd opgesteld in de kerk. Dat moet ook in ons deke nfiat gebeurd zyn In het bisdomblad van 1955 lees ik hoe het Maria-jaar in ons bis dom werd gevierd. Zo zal het ook wel min of meer in onze parochie zijn geweest. Er werd o.a. veel aandacht besteed aan het ondei>- richt over de betekenis van Maria Heel Noord'Mmburg Hep in de jaren vijftig vit voor de Sterre der Zee en „Vader Bisschap" Lemmens. Deze opname uit juli 1955, tijdens de intocht van het Maria-beeid in Vento, is een can de honderden unieke foto's uit hét nieuwe fotoboek.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2