3 w_s s_s to_p==_n=w_ho_e_dj Ik ben al een heletijd van plan U wat meer informatie te geven over doel en werk wijze van de JEHOVA-GETüIGMWe kennen ze allemaal. Ze komen immers ook regelma tig aan Uw deur. Ook in C&atenray. Ze doen dat met een ijver die onze bewondering heeft. Maar ook: hun fanatisme kent geen grenzen. En dat is altijd een beetje ver dacht. Heel beleefd maar indringend bellen ze of kloppen se bij aan huis aan. Ze komen dan praten over God, die zij volgens het Oude Testament JEHOVA (Jahweh) noemen en wiens 'Rijk volgens hun zeggen spoedig zal komen om de wereld te herstel len, De laatste tijd lijken ze me iets minder uit dat vaatje te tappen, dat gelooft immers niemand meer. Daarom beginnen ze nu meestal met te zeggen dat we in een moeilijke tijd leven. Daar zijn we namelijk samen wel over eens. We maker, de ene oor log na de andere mee. De mensen leven in angst voor de atoombom - dat is ook waar, en de crisis op allerlei gebied is een teken dat het einde van de wereld voor de deur staat. Ook dat zou waar kunnen zijn. Zy weten het echter zéker. Want dat allee is - zo zeggen zij - door de Bijbel voorspeld. En dan komt het BEDREIGMDE: "Wilt U aan die ondergang ontsnappen, dan is er maar een uitweg: dan moet IJ getuige van Jehova worden!" Met die bedreiging hebben ze al heel wat mensen de angst op het lijf gejaagd. Als U maandag T.Y.2 21.40 u.) hebt aangezet, dan hebt U het de Ombudsman en vele ge- r^~~ dupeerden duidelijk horen zeggen. Dat is ook de aanleiding voor het feit dat ik dit artikeltje nu meteen maar schrijf. Ik wou dat iedereen die uitzending van Maan dagavond goed bèluisterd had. En dat-iedereen daar nu ook zijn conclusie uit trekt: Sta deze mensen die U telkens weer opnieuw komen lastig vallen toch niet langer te woord. Wijs ze beleefd en correct zo gauw mogelijk.dedeur.-vHet is-zonde: van de tijdU zou ze op z'n hoogst nu kunnen vragen of ze ook die uitzending van Maandag avond hebben gezien en beluisterd. Houdt er overigens rekening mee dat deze men sen be goeder brouw dwalend zijn, "gehersenspoeld", onder druk gezet en min of meer in angst leven. Iedere Jehova-getuige heeft zich er toe verplicht 10 tot 20 uren verkor,digingswerk te doen. De pioniers doen 100 uur per maand. Regelmatige bybel- studies (ik noem ze wel een- stoomcursussen) moeten de Jehovagetuigen "de ware leer" bijbrengen. Ook in Yenray bestaat zo'n huis. Ze noemen het de "koninkrijks zaal", Baar hébben o.a. geregeld openbare bybeltoespraken plaats. In de parochie nieuwsberichten wordt U er zelfs wekelijks toe uitgenodigd. Ter aanmoediging staat er dan ook. nog bij: geer, collecte, geen piaatsengeldl Kenmerkend voor deze sekte is dan ook dat ze een druk gebruik maken van bijbeltek sten. In Duitsland noemen ze zich zelfs "BibeifSrscher" Bijbelonderzoekers). Ze slaan je dar, ook met allerlei van buiten geleerde bijbelteksten om de oren. De meeste Katholieken staan dan al met hun mond vol tanden. Bij de Protestanten krijgen ze meestal geen voet aan de grond. Die zijn blijkbaar bijbelvaster dan de Jehovagetuigen. Maar wat bij dat gebruik van bijbelteksten het ergste is - het zijn er overigens niet zo veel - ze worden door hen meestal helemaal uit hun verbafid gerukt en dan naar eigen persoonlijke mening of smaak uitgelegd eh toegepast. Zo menen ze op grond van bepaalde teksten dat het verboden is uit sport te jagen of te vissen. Men mag ook niet roken. Uit welke tekst ze dat concluderen mag Joost weten. Zo mag men ook de vlag niet groeten, men moet ook de militaire dienst wei geren, men mag geen verjaardag vieren. Daar bij verwijzen ze naar de verjaardags viering van koning Herodus, die by zo'n gelegenheid Johannes de Doper liet ont hoofden. Ja ze gaan zelfs zo ver in hun dwaze uitleg van de Bijbel dat ze op grond van weet ik welke tekst bloedtransfusie niet toestaan. Zoals de Ombudsman maan dag vertelde is daardoor een kind overleden. De schuldige kreeg 14 jaar cel. Ik heb intussen tegelijk met dit artikel de ombudsman gevraagd de uitzending van Maandagavond nog eens te herhalen, maar dan liefst met vermelding van dit onderwerp ook in de T.V.-gids zelf. Ik hoop dat het lukt. Want ik vind het uiterst noodzakelijk dat iedereen weet wat hem of haar kan gebeuren zo men met deze sekte hoe dan ook in zee gaat. Overigens, de vele voorspellingen, die de leiders van dit genootschap gedurende de laatste honderd jaar hebben gedaan, bestempelen de ze organisatie tot EEK VALSE PROFSET. Daarom nogmaals: WEES? OP UW HOEDEI pastoor.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 3