2 BIJ DE HONGERDOEK UIT_EAITI door kunstenaar Jacques Ghéry) Evenals de Hongerdoek van enkele jaren g<leden is ook deze nieuwe Hongerdoek uit een andere cultuur dan wij kennen. Ik kan me daarom heel goed indenken dat v§o£migen deze kunstuitbeelding op z'n minst wat vreemd is. Toch is het de moei te waard ook deze doek eens wat meer van dichtbij te bekijken. De kleuren zijn bij zonder mooi. Sn wat de figuren uitbeelden is m.i. de moeite waard om overwogen te worden. Om daar bi te helpen heb ik achter in de kerk op het prikbord een verkleining van het doek met uitvoerige uitleg gehangen. Het grote doek zelf hangt links boven vooraan. Ook de Hongerdoek van enkele jaren geleden hangt er, rechts vooraan. ïk geef U nu heel kort uitleg van de verschillende afbeeldingen: In het midden links staat Christus als de nieuwe Adam die in vrede leeft met de wilde dieren. Ondanks de welvaart houdt Christus stand in de bekoring. links boven: De tien geboden. Als het eerste gebod: "Ik ben de Heer Uw God" door de mens erkend wordt, dan zal de wereld veranderen en zullen de rechten ven de mens (droits de l'homme) geëerbiedigd worden. links onder: Boot-vluchtelingen, een van de voorbeelden hoe de mensenrechten met voeten worden getreden. Waar God niet werkelyK wordt erkend kan dit alle maal gebeuren. Middenin: Christus hangt aan het kruis, naast en evenals de slang die Mozes in de woestijn heeft opgehangen. De wortels van de boom, waaraan Christus hangt, komen uit by het kwaad en de duisternis daaronder. Toch er tussenin het ont kiemende zaad als teken van hoop. Midden-onder: Christus overwint het kwaad: de twist, het egoïsme, de onderdruk king, de oorlog, abortus, geweld, marteling en angst. Toch zijn er ook mensen die nood trachten te lenigen. Midden-boven: Afbeelding van de hoop die in het verbond (zie regenboog) tot uitdrukking wordt gebracht. De mens in het paradijs is niet alleen afgebeeld in een toestand van rust en plezier, maar ook arbeidend, Bechts-onder: In dit gekrioel van mensen wordt benadrukt hoe zeer wij mensen van vandaag bezeten zijr. van grootheidswaanzin en hoezeer de een de ander wil overtroeven Hechts-midden: "Mijn huis is een huis van gebeu". Daar moet de mens God vinden. Bechts-boven: Een tafelgemeenschap, waar ieder met iedereen deelt. - Wie er wat dieper op in wil gaan, zal met de afbeelding in de hand (zie op het prikbord), de uitvoerige beschrijving moeten lezen die ik eveneens bij het prik bord hing. Het laten afdrukken van de kleinere afbeelding in de Schans leek me niet gewenst. Ik vrees dat het een zeer onduidelijke pikzwarte afdruk zou zijn geworden. Enfin, bekijk een en ander zelf maar eens. Vacantie in zichtl In samenwerking met OAD-Reizen in Holten organiseert pastoor Lips te Helenaveen ook dit jaar weer een toeristisch-cu1turele bedevaart naar Lourdes. Deze 11-daagse reis vertrekt op zondag 6 juni"1982 en U bent dan woensdag 16 juni weer thuis. De heen reis zal k dagen in beslag nemen, met bezoeken aan onder meer Reims, Nevers, Vezelay en Rocamadour. In Lourdes bestaat volop de gelegenheid om samen met de pastoor deel te nemen aan Kruiswegprocessies en eucharistievieringen en tevens bezoeken we o.a. de grot, de basiliek, de crypte en de Rozenkranskerk, de Esplanade, de bewegende kerststal, het wassenbeeldenmuseum, het geboortehuis van Bernadette en we maken met de bus een dagtocht door de Pyreneeën. De terugreis, die 3 dagen in beslag neemt, voert ons langs Bordeaux en we bezoeken onder meerChartres en Parijs. Na inschrijving ontvangt U een volledig programma van dag tot dag. Bij deze 11-daagse reis is het volgende inbegrepen: - volledig verzorgd, van ontbijt op de eerste dag tot en met het afscheidsdiner op de laatste dag. - kamers tijdens de gehele reis met douche en toilet. - alle excursies (entreegelden niet inklusief). - annuleringsverzekering. reissom 1175,- per persoon - combinatie- reisverzekering. toeslag l-persoonskamerj 150, - deskundige begeleiding. Als 11 Wllt U OPgeVen

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2