mmmm Bestuurlijke Wetenswaardigheden ;Weket'f|kse nieuwsbrief vap burgemeester en wethouders' yan Venray.ten,behoeve va;? pers, 'raad e<v$ïênsf' en afdelmgsh-pofden, ver /orgd door het Bureau Vóortanting. 1g| Het college van burgemeester en wethouders zal aan gedeputeerde staten van Limburg een negatief advies uitbrengen over de aanvraag voor het ontgronden van een bosperceel aan de Oosterbosweg in Castenray. Dit bosperceel, met een grootte van 12,5 ha, is eigen dom van de firma Maessen uit Ysselsteyn. Deze firma heeft aan gedeputeerde staten toestemming gevraagd om het perceel te mogen afgraven. Het bosperceel is een onderdeel van het bosc'omplex westelijk van Castenray tussen Vliegert en de Drabbelsweg. Het beslaat slechts een deel van het daar aanwezige dekstuifzandencomplex, ook wel Castenrayse berg genoemd. Het gebied bezit een hoge natuurwaarde. De houtopstand van het bosperceel is van sterk wisselende kwali teit. Dit is in belangrijke mate te wijten aan onvoldoende onder houd. De soms tot 6 meter hoge zandheuvels in dit bos zijn een onderdeel van een van de meest gave complexen van dekstuifzand in onze gemeente. Ook komt in het bosgebied een aantal jeneverbes struiken voor. Natuurwaarden die door het aanbrengen van een min of meerglooiend nieuw bos (het plan van de firma Maessen) niet zijn terug te brengen. Het college weet zich in haar negatief advies aan gedeputeerde staten gesteund door de commissie voor de ruimtelijke ordening en de volkshuisvesting, die zich op 4 maart jl. in meerderheid tegen de ontgronding verklaarde. Maar ook door de milieugroep Venray en een groot deel van de Castenrayse bevolking, zoals blijkt uit de vele handtekeningen die staan onder het bezwaarschrift dat de dorpsraad van Castenray tegen de ontgronding heeft ingediend. Sociale uitkeringen. De afdeling sociale zaken heeft een overzicht gemaakt van het aan tal personen dat op 31 december 1980 en 1981 periodieke uitkeringen ontving De afdeling behandelt de verzoeken om uitkeringen voor: 1. de Algemene Bijstandswet (A.B.W.); 2. de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (R.W.W.); 3. de Wet Werkloosheidsvoorzieningen (W.W.V.) Nee tegen ontgronding bosgebied in Castenray. Negende jaargang, nr. 20.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 20