AAN_ALLK_IKW0N3Rr='Mr. CA V*Jv' s intussen wel eenieder vernomen zal hebben, is vergunning aange- «raqgd yobr het ontgronden van 12,5 ha. bosgeb'ied karlede Oosterbosweg in Castenray. Deze vergunning is aangevraagd door 5. Maessen uit Ysselsteyn. De percelen bos staan kadastraal bekend onder sectie P no: 30*t, 305 306, 307 en 308. Wij zijn echter van mening dat deze bossen niet ontgrond mogen worden en de gevraagde vergunning niet zou moeten of mogen worden gegeven en wel om de volgende redenen: 1De betreffende bospercelen hebben in het bestemmingsplan buitengebied de bestemming bosgebied, dus een zeer hoge landschappelijke waarde. 2. De glooiende percelen zijn op natuurlijke wijze ontstaan en dan ook niet op kunstmatige manier te vervangen. 3. Deze bestaande bospercelen zijn inderdaad slechte bosopstanden tengevolge van slecht onderhoud. Een andere manier van onderhoud zou hier nb'g veel goed kunnen doen. Het zou toch te gek zijn dat om bos te vervangen eerst de ondergrond moet worden weggegraven en vervangen door teeltaarde. 5. Een mooi stilte- en wandelgebied in Castenray zou hierdoor voor vele jaren verloren gaan. Wij menen dan ook om Gedeputeerde Staten van Limburg te moeten adviseren de gevraagde vergunning te weigeren. Om een en ander kracht bij te zetten, vragen wij alle inwoners van Castenray die het met ons in deze eens zijn hun handtekening te plaatsen op een lijst welke bij een door ons op te stellen bezwaarschrift zal worden bijgesloten en te richten aan Gedeputeerde Staten van Limburg. Voor het plaatsen van handtekeningen zullen lijsten worden neergelegd in café van Rhee en café Hesen. Deze lijsten kiggen tot en met 18 maart 1i!82 op genoemde adressen. Wij rekenen op alle inwoners van Castenray die tegen deze ontgrondings plannen zijn. Als er mensen zijn die niet in staat zijn te tekenen, laat deze een tip geven aan een van de leden van de dorpsraad en wij komen met de lijst bij hen aan huis Knuppels en knuppelinnekus Beej dizze wil ik owlie allemoal hiel hartelijk danke vur de fijne karneval den ik mit owlie heb meuge belève As ik nog terugdenk an allemoal die bals, 't is eigeluk veuls te vlug gegaon. Hier krieg ik nooits genne spiet van. 't Het meej veul voldoening gegève um te zien dat alle knuppels en knuppelinnekus van klèn tot groet zich het geammuzierd. Verder wil ik de buurt bedanke vur 't versieren van ut huus, Vorst Hav, ut bestuur van de karnavalsveriëneging en de road van elluf, de boerebrulluft vur de fijne samewerking. Allemoal hiel veul bedankt, ok namens Hiep en Pascal Prins Ger IV Ïl t»V .1. V

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 4