7 Verslag vergadering dorpsraad van 10 febr. 19Ö2 bij H. van Rhee. - De voorzitter opent de vergadering met een herdenkingswoord voor dhr. K. Kuypers en heet mevr. Bruggen welkom, die zijn plaats in de dorpsraad zal gaan innemen. Op de volgende vergadering zal beslist worden wie de functie van ondervoorzitter gaat bezetten. - Gas Lollebeekweg Meerdere personen hebben belangstelling. Er is gevraagd de leiding door te trekken tot bij dhr. J. Jakobs. Dit zal besproken worden met de gemeente. - 50 km Kom Van ouders van schoolgaande kinderen is een verzoek binnengekomen voor snelheidsbeperking tot 50 km binnen de bebouwde kom. Er zal gevraagd worden om vaker snelheidscontroles te houden. Ook zal nog eens geïn formeerd worden naar de destijds toegezegde oversteekplaats. - Mededelingen - Parkeerterrein Horsterweg. Het terrein is reeds opgehoogd. P-bord acht men niet zinvol; er zal geen lichtmast geplaatst worden. - Raadsstukken zullen niet meer automatisch aan de dorpsraden worden toegestuurd, alleen nog de agenda. - Verlichting KI. Oirlo. Openbare verlichting wordt niet uitgebreid. - Rondvraag - Castenrayse bergen. Deze zijn door de eigenaar, Maessen uit Yssel- steyn, gedeeltelijk voor publiek, afgesloten. Reden: er is huisvuil gestort, zand afgegraven, vernielingen aan gericht. Wandelen is nog wel toegestaan. Ruitercross dient van te voren gevraagd te worden. - Ontgrinding Klein Oirlo De voorzitter heet de heren wethouders Loonen en van Oers en belang stellenden welkom. Door de fa. Teunissen ie een aanvraag ingediend bij de provincie voor ontgrinding van nog eens 1*+ ha. Als deze vergunning verleend wordt, zullen 2 wegen, Valkenberg en Spoordijk, vervallen. In de toekomst zal cfe plas ca. 45 ha. zijn. Mogelijkheden voor toekomstige bestemming zijn stilgebied voor hengelsport, dagrecreatie. Dit zal met gem. Meerlo Wanssum bekeken moeten worden. Onttrekking wegen. Met het plan dat door bureau Thijssen in opdracht van de fa. Teunissen opgesteld is, is men het volstrekt niet eens. Volgens dit plan komt in de toekomst alle verkeer via Roland en Spoordijk terug op de Valenberg Men wil een nieuwe weg dichter langs de plas. Advies van Gemeente aan G.S. luidt: Valkenberg moet blijven maar mag wel verlegd worden.- Wat ontgrinding betreft heeft de gemeente een adviserende stem bij provincie. Over ontrekking van wegen beslist de gemeente. Volgens provinciale Waterstaat is het vormen van een dergelijke plas niet van invloed op de grondwaterstand. Indien de plas in de toekomst een recreatiegebied wordt, zal men zich moeten richten naar de bestaande omliggende boerenbedrijven. Deze zullen niet in hun uitbreidingsmoge lijkheden belemmerd worden omdat deze plas er is. 'Tegen de ontgrinding ziin bezwaarschriften ingediend door omwonenden en L.L.T.B. Tegen de onttrekking van wegen door omwonenden en dorpsraad.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 7