1 r ons - zyn eigen karakter. Tinus was ook als musicus, als muziekkenner ön muziek liefhebber, van nature een sterke gevoelsmens. Een mooie gave Gods, maar waar je ook soms last van kunt hebben... Maar als eenmaal goed was uitgepraat wat hem - en soms oók anderen - als gevolg van die overgevoeligheid dwars zat, dan kon je van Tinus weer alles gedaan krijgen. Zo bleef hij trouw bij het vervullen van zijn vele opdrachten, trouw tot in de dood. Natuurlijk zou er over onze koster nog veel meer te zeggen zyn. We denken aan de door hem aangebrachte versieringen bij zoovele feestelijkheden in onze kerk, aan allerlei "klusjes" door hem opgeknapt. Hy was het die het priesterkoor en het altaar ombouwde, aanpaste aan nieuwe liturgische vormen. Ook de misdienaars stonden onder zijn "hoede". En zo zouden wy nog wel een tydje kunnen doorgaan. Wilt U nog weten hoe degenen over hem denken met wie hy in dit leven het meest verbonden was: Zyn kinderen hebben het samen met moeder op het gedachtenisplaat— je geschreven dat ik hieronder volgen laat. By mijn "in memoriam" in de kerk - hier nog eerïSneergeschreven - heb ik er alleen dit nog aan toegevoegd: "Zeker, het was triest, dat uitgerekend daar vader zijn einde vond, volop bezig met de voorbereidingen voor Kerstmis". Men zou echter ook zö kunnen zeggen» "Hij is letterlijk en figuurlyk gevallen op het veld van eer"J Ik zou aan dit gedachtenisplaatje willen toevoegen - zo heb ik tenslotte gezegd - Laten ook wy hem in grote dankbaarheid blyven gedenken. Nu vooral ook nu wy hem vanuit "zijn" kerk gaan wegdragen naar zyn rustplaats. (Dat is intussen gebeurd onder enorme belangstelling). Tinus bedankt! We weten dat je op een of andere wyze aanwezig zult zijn - zo heb ik gezegd - by ons Kerstfeest, ook dit jaar. Nog eens: Tinus bedankt! Vol dankbaarheid en liefde Huilen wij ons blijven herinneren Martinus Hendrlkus Johannes Kuljpers echtgenoot van Dorothea Wllhelmina Qertrud* van de Peseh Geheel onverwacht en tot onze grote verslagenheid is vader van ons heengegaan. Zo maar ineens. Plotseling. Ook hij geboren te Castenray 12 november '.913, plotseling overleden op t? december 1981 te Nijmegen, voorzien van het Heilig Oliesel. Na een pjechtige H. Mis van Requiem in zijn parochiekerk van de H. Matthias, begraven op het R.K. Kerkhof te Castenray. Wij zijn echter dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft. Altgd stond vader klaar voor moe, voor zijn kinderen en kleinkinderen, voor de kerk, voor de gemeenschap. Als muziekliefhebber was hij de drijvende kracht van de kerkkoren in Castenray. De kerk nam een groot deel van zijn leven In beslag. Het was triest, dat uitgerekend üAAr vader zijn einde vond, volop bezig met de voorbereidingen voor Kerstmis. Trots was vader, toen hij bij zijn 40>jarig jubileum at. ko.ter, de pauselijke onderscheiding Voor Uw medeleven en gebed bij het plotseling overlijden en de begrafenis van mijn lieve man, vader en opa, danken wij U hartelijk. Pro Ecclesia et Pontilice mocht ontvangen. Enkele jaren daarna kreeg vader het erediploma van de Sint Gregorius vereniging vanwege 50 jaren toe wijding voor de kerkmuziek. Familie Kui|per«-van de Patch Opgeruimd, nog zo vitaal ging vader door het leven, altijd klaar voor een praatje. Te vroeg hebben wi; afscheid moeten nemen van hem. Nu zullen wij samen met moeder het leed moeten dragen. Wees ook nu vooral een steun voor elkaar. Castenray, 22 december 198f, Lieve kleinkinderen, vergeet jullie opa niet in jullie gebed. H

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 4