3 DE PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING "PRO ECCLESIA ET PONTIEICE" INMEMORIAM^MARTINUS_KUYPERS Met grote verslagenheid hebben w;i allen vernomen dat onze koster en koordiri gent door een noodlottig ongeval vrij plotseling is overleden. Voor ziin vrouw, kinderen en verdere familie een heel harde slag. Maar ook voor ons, parochianen van Castenray. Tinus - zoals wij hem gewoon noem den - is immers tientallen van jaren ten nauwste verbonden geweest met onze kerk, met ons dorp. Hij wist van Castenray meer dan alle pastoors tesamen, by wie hij in dienst is geweest. Hij kende de mensen. Hij was met hen vergroeid. Hij leefde intens mee met 7,0 waf alles wat er in ons dorp gebeurde. Hem werden in de loop der jaren heel wat taken toevertrouwd. Zo was hij eertijds regisseur-toneelspeler van de plaatselijke toneelclub. Hy kon er nog trots op zijn. Hij was lid van de handboogschutter^ "De Batavieren". Hy is voorzitter geweest van de tuinbouwvereniging, en momenteel was hy nog vice- voorzitter van de dorpsraad. Maar bovenal hebben wij. hem leren kennen als een bekwame dirigent van het dames- en herenkoor. Geen tyd en geen moeite heeft hy gespaard om van deze beide koren te maken wat ze vooral door zijn niet-aflatende activiteit en volledige inzet tot op de dag van vandaag '^ijn geworden. Wy zullen hem daar vooral heel erg missen. Sn dan zijn kosterschap. Rond vijftig jaar lang heeft hy met grote stiptheid ook deze taak met de inzet van ziin hele persoon vervuld. Alle pastoors die hem ge kend hebben en met hem hebben samen gewerkt, alle kerkbesturen ook, in wiens dienst hy heeft gestaan zijn hem daar dankbaar voor. Zij doen dat vanzelfsprekend met recht ook namens alle parochianen. De pauselijke onderscheiding "Pro Ecclesia et Pontifice" alsook het erediploma van de Tint Gregorius-vereniging, had hy dubbel en dwars verdiend. Moge de onderscheiding die O.L.Heer hem nu zeker heeft aangereikt er een zijn van eeuwigdurende geiuk-makende vredei Daar heeft hy ir. onze ogen volledig recht op Vrede l Want hij, heeft het in zyn leven heus niet altijd even gemakkelijk gehad. Tinus had zo - zoals ieder van

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 3