1 PRIJS MET PROMOTIE e FANFARE 'Dor psklank" 13 Onze eerste deelname aan een Bondsconcours heeft fel meteen geresulteerd in een geweldig succes, of zoals de voorzitter van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen bij de prijeuitreiking zei: "Al direct een schot in de roos". Met 1^5 punten voor het verplichte werk en 14? punten voor het keuzewerk behaalde onze fanfare een totaal van 292 punten, ruim voldoende voor promotie naar de 3e afdeling. In een goed gevulde Stadsschouwburg te Heerlen opende onze fanfare om precies 11.30 uur deze laatste concoursdag. Heerste er tevoren bij het inspelen nog een vrij ontspannen sfeer, toen men eenmaal op het grote podium had plaatsgenomen en het doek openging, was een zekere nervositeit niet helemaal te verhelen. Desalniettemin slaagden onze muzikanten o.l.v. dirigent Jan Bartels erin het inspeelwerk en de beide concourswerken op zeer aaie wijze uit te voeren. De 3 juryleden waren het goed eens over ae gebrachte muziek. Hun beoordeling zag er als volgt uit: Dhr. J. Claessens: Ie werk 48i pt2e werk 48-J- pt. Totaal 97 pt Dhr. H.v. Lijnschoot en: 1e werk 48} pt2e werk 49 ot. Totaal 9?Tpt. Dhr. J.v.Ossenbruggen: 1e werk 48 pt. 2e werk 49i pt. Totaal 9?i pt. "Het lijkt me een fijne opgave om aan de ontwikkeling van dit orkest te werken, omdat je kunt horen dat men er zin in heeft. Met u is best eer te behalen". "Sen zeer positief geheel". "Een ensemble met mogelijkheden". Dat waren enkele uitspraken van de verschillende jurvleden in hun beoor delingsrapport We hopen, en waarom zouden we daaraan twijfelen, dat dit eerste grote succes van onze fanfare een bijzonder positieve weerslag zal hebben op de verdere toekomst van onze vereniging. We hebben nu aan den lijve ondervonden wat met de nodige inzet bereikt kan worden. Dirigent en leden hebben zich van hun beste kant laten zien en verdienen daarvoor ons aller waardering. Veel lof zwaaien we als fanfare toe aan de supporters, die meegereisd zijn naar Heerlen en daar hun morele steun betuigden. Bijzonder gewaar deerd werd ook het warme onthaal in Gastenray. Dank aan de ruitervereni- gj.ng en hun voorzitter, dhr. v. Casteren, die de eerste felicitatie woorden uitsprak, dank aan de vice-voorzitter van de Dorpsraad, dhr. Kuypers, voor zijn waarderende woorden en voor het blijde klokkegelui. Dank aan allen die met hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk gaven. Dank ook aan Dien Classens voor de fraaie corsages en verder dank aan allen, _die op welke wijze ook aan dit mooie succes en het mooie feest hebben meegewerkt. Het was geweldig!

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 13