I OKt. V~^ cehW^ lüat jammer ais u niet war. ftoudtil;;! U zoudt zich anders isders donderdag kunnen verwannen met overheerlijke verse visili.'J i/erkriicbaar op het dorpsplein van 9 tot 10 uur. VIS...HEERLIK..„VIS...HEERüjKVIS "U kunt hen helpen" Dit is de slagzin waarmee de nationale kollekte zich dit jaar aan het publiek presenteert. Honderden, nee duizenden kollektanten gaan weer op pad in de week van 12 - 17 oktober a.s. om een financiële bijdrage te vragen ten behoeve van onze geestelijk gehandicapten. In 1980 bracht deze kollekte bijna miljoen gulden op, waarvan onge veer 12.000,in de afdeling Venray. De afdeling kan ^5 behouden en aanwenden voor eigen aktiviteiten en het overige deel gaat naar het Landelijk Burc. De regionale ouderverenigingen en de landelijke organisaties knokken om het allerbeste te bereiken voor geestelijk gehandicapten en hun oudere. Met opzet is het woord "knokken" gebruikt, want het is een zekere vorm van vechten om onze geestelijk gehandicapten een accepta bele plaats in onze samenleving te bezorgen. De opbrengst wordt veelal besteed aan aktiviteiten waarvoor geen, of weinig subsidie wordt verkregen; zoals hobbyclubs,, instuifwerk en al lerlei vormen van vrije-tijdsbesteding. merkt, er is nog genoeg werk aan de winkel. Werk waar geld voor moet komen. Kollektegeid. Geld van de Nationale Kollekte Geestelijk gehandicapten Hoe triest het ook is, er zijn altijd organisaties en personen die misbruik maken van deze kollekteweek en allerlei artikelen ten eigen bate te koop aanbieden. Het Landelijk Kollekteburo wijst er nogmaals met nadruk op dat deze colporterende organisaties en personen niets van doen hebben met de Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten. Onze kollekte wordt gehouden door middel van intekenboekjes/lijsteh, kollektebussen, envelopjes en bonnen, alle herkenbaar aan het hierbo ven afgebeelde embleem. Mocht men onverhoopt een kollektant(e) mislopen, dan kan men altijd nog een bijdrage storten op gironummer 1122222 (2x1 5x2) ten name van Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten te Utrecht. Bij voorbaat dank voor uw bijdrage. f f

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 4