17 Y®F§iS£_E2£ïkamp_]jDe_Eendracht^ _Caste 5£5ï_?&S_19_è/®_lit_5BS_12§l_ Maandag 10 aug. Na vlot geladen te hebben bij Piet Jenniskens gingen we dit jaar naar Overasselt, naar de ouders van onze voorzitter, waar we ons kamp adres hadden. We kwamen met 12 pony's en k paarden aan. Ondanks dat Miep Jenniskens ons voorbij reed om eerder in Overasselt te zijn (ze wist de weg) kwam ze daar bijna een kwartier later aan dan wij. Het was al bijna middag toen de paarden en pony's in de wei stonden. We hadden nog maar net gegeten toen het begon te regenen. We dachten weer terug aan vorig jaar, toen het de hele week heeft geregend. Toen het om ongeveer 3 uur droog was, wilden we per pony de omgeving verkennen, maar we kwamen er achter dat Miep het zadel was vergeten. Jan Donders, die toch nog naar huis moest, zou het zadel wel meebrengen.. Hij zou om half zeven terug kunnen zijn, en we besloten om dan maar te gaan rijden. We gingen nu maar te voet de omgeving verkennen. We waren amper weg of het regende alweer. Toch zijn we doorgelopen, zodat we na bijna een uur gewandeld te hebben, nat thuis kwamen. Het was bijna kwart over zeven voordat we konden wegrijden, omdat Jan Donders een beetje vertraging had gehad. Na een mooie bosrit reden we weer huiswaarts. s Avonds hebben we gekaart of wat gelezen. Miep kwam vertellen dat om 1 uur het licht uit zou gaan. Toen de luchtbedden opgepompt waren, kwam Frank Stiphout tot de ontdekking dat zijn pyama weg was. Maar gaan nood, hij had een reserve. Piet sliep al om kwart over een. Om uur ging Jolanda Luykx pas slapen, ze was de laatste. Dinsdag 11 aug. Om half 8 was bijna iedereen wakker. Kiep stond op en zei dat iedereen om kwart over. acht aan tafel moest zitten. Degenen die niet op tijd waren moesten afwassen en kregen niets te eten voor het middag was. Om 5 over 8 zat iedereen aan tafel. Om half 10 gingen we te voet naar Overasselt on inkopen te doen, behalve Jan Donders die moest om 11 uur boodschappen ophalen. Bij de terugweg verreed Jan zich, zodat hij ongeveer 5 km moest omrijden. Om half 2 vertrokken de ponyruiters naar de manege in Overasselt voor een uitwisseling. Hierbij waren de ouders ook uitgenodigd en deze waren dan ook in grote getalen aanwezig om de ruiters aan te moedigen. Diny Friezen werd winnaar van de stoelendans. Ger Luykx en Annie Arts werden door de commandante van Overasselt gekozen, om zich een pyama aan te laten trekken die in onderdelen door de ruiters werd gebracht. Deze wedstrijd werd door de Castenrayse ploeg gewonnen. Na een traktatie gingen we naar huis. Enkele ouders gingen nog meer naar het kamp. Na een kopje koffie of een fles bier keerde ze huiswaarts. Tijdens het eten zaten Miep en Piet ieder aan een kant van de tafel. De aardappelen stonden bij Piet. Miep wilde ook nog graag een aardappel en vroeg aan Piet er een te gooien. Nog geen seconde later vloog er een door de lucht. Na het eten wilden we eerst nog gaan rijden, maar later werd besloten om de pony's te laten rusten en de volgende morgen vroeg te gaan rijden. Om kwart voor 8 vertrokken we daarom maar voor een wandeling die iets meer dan 2 uur duurde.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 17