IS- PAROCHIE NIEUWS f DORPS BLAD VOOR CASTENRAY 1 jaargang nr. 10 WEEKBLAD 1981 Redaktie-adrssCastslostraat 4 Inleveren copy: dinsdag 19.üO uur fir. 33 21 auq. 1981 Nogmaals: DE HEILIGE MATTHIAS, In een eerder verschenen artikel van dit blad ver telde ik U reeds dat Matthias na Jezus' Hemelvaart onder de Apostelen werd opgenomen. Hoe dat precies gebeurd is kunt U lezen in de Handelingen van de Apostelen hoofdstuk 1,21 tot 26e vers. Wat daar ge schreven staat is ook het enige wat we met absolute zekerheid over Matthias weten. Overigens vertelt de geschiedenis van hem dat hij ge preekt heeft in Ethiopië, volgens anderen ook in Ju- dea waar hij door de Joden gedood werd. Keizerin Hele na zou verder zijn reliquien overgebracht hebben naar Rome, later naar Trier waar hij als enigste der Apos telen boven de alpen begraven ligt, namelijk in de ba siliek van Sint Matthias, waarvan een foto op de vol gende bladzijde (exterieur en interieur). Deze door oorlogsgeweld gebombardeerde basiliek, is in oude luister hersteld. Deze kerk heette vroeger Euoharius-ke j>e-4e eeuw zijn hier de eerste bisschop O.a, Eucharius, Maternus, Valerius, Rond*} 1000 duiken er berichten op dat in deze kerk stófte— «lyks resten van de Apostel Matthias bewaard zijn ge bleven. In 1127 worden ze ook inderdaad opgegraven. Vanaf die tyd heet de Euchariusbasiliek nu Matthias- 'oasiliek. Vanaf 1200 hebben we getuigen dat pelgrims hierheen trekken om Matthias te vereren. Dat is nu nog zo. Vooralin de maand Mei trekken duizenden te voet naar Trier, naar de St. Matthias-basiliek. De verst-afgelegenen (uit MHnchen-Gladbach) pelgrimeren nu nog te voet, heen en terug (200 K.M.). Een echte boetetocht. Aldus schreef ray een in Trier wonende Nederlandse Franciscaan, die ik om nadere in formatie gevraagd had. Hij schreef in zijn antwoord ook dit: "Het zou helemaal geen gekke gedachte zijn om bij gelegenheid van het 50 jaar bestaan van onze parochie #een tocht per autobus van Castenray naar Trier te organiseren. Het is zelfs op èen dag te doen." De pastoor van de Matthias-parochie in Maastricht schrijft in zijn parochieblad van 16 Mei '81 dat hij dat met zijn parochianen de laatste tien jaar elk jaar weer op nieuw heeft gedaan, erheen via Luxemburg en terug via Duitsland door de Eifel. Mooi idee. Ik ben al aan het informeren hoeveel of dat per persoon gaat kosten. Op eendag schijnt het te kunnen, maar misschien voelt men meer voor twee dagen. Ex is in Trier nog wel meer dat onze aandacht kan boeien. Denk ook aan de heilige rok van Trier, een kleed dat Christus gedragen zou hebben voordat Hy gekruisigd werd - de rok zonder naad - en de vele andere in Trier bewaarde reliquien. H. MATTHIAS -ai sanar lot» Peter SwCtftkfrr Titelheilige van de parochiekerk Casten ray

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 1