gemeente ven ray ONDERHOUD BERMEN ES SLOTEN: OOK UW ZAAK 10 4f"XT^ Va~,##s5 In de uitgestrekte gemeente Ven- ray heeft de dienst gemeentewerken de zorg over niet minder dan 600 km wegbermen. Het onderhoud daarvan vergt vee! lijd en 'mankracht. De iaatste tijd is het de gewoonte, dat na het maaien van de bermen het maaisei niet wordt verwijderd omdat dit met nandkraebt zou moeten gebeuren. Eer. naci&ei ven deze bsheerswijze is wel, dat de begroeiing van de wegbermen lang zamerhand zwaarder wordt. De laatste tijd zijn enige ontwikke lingen op gang gekomen, welke het mogelijk maken het maaisei in d^ maaigarsg op te .nemen. De ontwikke lingen op dit gebeid worden cisor de gemeente nauwlettend gevolgd an zo dra invoering hiervan financieel en technisch haalbaar la, zat de gemeente daartoe grasg overgaan. intussen heeft de gemeente, me! name in hef kanion beurten en Heide diverse bermsioten opnieuw onder prcfie-' gebracht zodat zij in goeds ,stast verkeren. Vanwege de zeer beperkte finan ciële mogelijkheden is het de ge meente helaas niet mogelijk het gehe le bestand aan berm-stoten in optimale conditie te- houden. PLOEGEN Een zeer grote invloed op hei hand haven van een aanvaardbare kwaliteit van de berm sloten kar, worden uit geoefend door de gebruikers van de landerijen neust de gemeentelijke slo ten. Kwatileiisachteruiigang is het ge volg van b v. het dichtplóegen en -rijden van de bermsioten. Nu de tijd weer aanbreekt dat man met ploegers en ander zwaar mate riaal op landerijen en bouwland gaat werken, wordt een dringend beroep gedaan op de berijders om niet te dicht langs do bermsioten te tijden of te keren. Hierdoor worden de b&rm- sioten geleidelijk dichigedrukt. Steeds vaker worden we ook ge confronteerd met het kapot-sproeian van de bermen en slootkanten. Als men het onkruid wil bestrijden via besproeiing mei een vergif is dat in zekere mate uw zaak. Het is echter verboden op deze wijze terloops de berm en 'de sloot kant mee te nemen. Dit Is gemeen tegrond en de gemeente Is verant woordelijk voor het onderhoud. Door het doodspuiten van de foe- groeing vergroot u de kans op het inkalven (dichtslibben) van de 'sloot, doordat er nu geen begroeiing is die de slootkant stevigheid geeft U zult begrijpen dat dit dood-spui ten niet toegestaan kan worden, ook ai om de. pianten die groeien in berm en slootkant te beschermen. Dit laatste is ook de sedan waarom de gemeente pas na ba» juni de sloten en bermen voiiedig maait. Ook vuilverbrander! in sloot o! op de berm, is een jaarlijks terugkomend verschijnsel. Uit het voorgaande zult u at we! begrepen hebben dal dit niet !s toegestaan in de sloof of ap de berm. En nu we het toch over vooijsars- v.erfkraambeden op het land hebben: taal isndbouwfolie of lege kunstmest- zakken niet op het tand liggen. Deze tevoren niet alleen oen minder frssi gezicht op, maar kunnen bij een beet je wind ir, da sioters terecht komen en verstopping van de Watergangen veroorzaken. Ook cle vervangen afrastering en bêrmpelen mogen niet in de sioot gedeponeerd worden, Behalve dal verstopping optreedt lopen ook de maaimachines hierop stuk. En bedenk wei dat het opruimen van de troep in vee! gevsüen zei ga- beuren op kosten van de vervuiler en dié is doorgaans op ie sporen. APVAtl

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 10