Hier volgt zijn letterlijke teksts "Om de godsdienstige plechtigheden grotere luister bij te zetten en tegelijkertijd by te dragen tot verfraaing van onze kerk is het nodig dat we een orgel kunnen kopen. Tot nog toe is dat niet gebeurd omdat het geld ontbrak en het zal natuur lijk ook niet de eerste dagen kunnen gebeuren» omdat er geen materiaal is. Wat echter wel kan gebeuren is? nu reeds een fonds bijeen brengen» os te zijner tijd dat orgel te kunnen aanschaffen. En daarom is het een gelukkige gedachte geweest van het kerkelijk zangkoor om dit plan voor te leggen aan het Kerkbestuur, Laten we nvt een orgelfonds bijeenbrengen, nfc is er geld» nu kunnen de mensen ook veel geven. Sn om duidelijk te maken dat het een ernstig voorstel was, hebben de leden van het zangkoor een bedrag van ƒ86?,50 beschikbaar gesteld voor dit fonds. Het kerkbestuur heeft dit plan goedgekeurd en ook een duit in het sak je gedaan, zodat we nu reeds hebben de soa van totaal ƒ1812,50, tT hegrypt echter dat we nog niet zijn waar we zijn moeten, want we sullen moeten rekenen op een bedrag van. 7 8000 gulden. Daarom wordt er nu een beroep gedaan op Tj en U de gelegenheid gegeven uw bijdrage te schenken. Als er dus een kerkmeester bij komt praten, set een lid van het koor, den weet ge reeds waar het om gaat. Iedere bijdrage is welkom en sal in dank aanvaard wor den. Geiyk we vroeger seider,; geeft dubbeltjes en kwartjes en guldens, zo zouden we nu willen zeggen: geeft papiertjes van 25, 50 en 100 guldens, zoals gedaan is door degen6üie de genoemde som van ƒ1812, 50 hebben bijeengebracht» Want het is tot meerdere eer en glorie van God dat wy hier dit orgel willen plaatsen» Amen" Veel bewaarde quitanties met. vermelding "voor het orgelfonds" getuigen nog van de goedgeefsheid van vele parochianen uit die tijdIk mg natuurlijk geen naaien noemen, fear na kerkzangers en kerkmeesters heeft ook de voorzitter van het kerk bestuur, pastoor Rieter» zich toen niet onbetuigd gelaten. In februari 1948 kon reeds de eerste tenayn van betaling worden voldaan: f5.200. In totaal heeft het orgel ƒ16.000 gekost. Dat wan dus het dubbele van de eerste schatting. Op Zondag 27 Maart 1949 werd het. door de firma Verschueren te Heythuysen gelever de orgel door pastoor Rieter ingezegend. Het voor die plechtigheid gebruikte tekst boekje met foto van het orgel (zie vorige bladzijde) bevindt zich nog in het ar chief. Daarbij ook nog een vaarde-oordeel over dit orgel van een deskundige. Als we nl. de brief lezen van Pater Br. Kliseus Bruning O.F.M., indertijd de advi seur van de R.K, Klokken- en Orgelraad, den weten we dat we esn heel mooi orgel hebben. Hij ls gedateerd op 2 April 1949 te Weert» Lefes maan "Op Donderdag 31 Kaart h-ab ik in tegenwoordigheid van den Zeer Eerw. Heer Pas toor het nieuwe orgel geheel onderzocht en gekeurd. Het orgel beantwoordt ge heel en al aan de eisen en de beschrijving zoals die in hef concept-contract van 11 Dec. I947 werden neergelegd. Het orgel vult de gehele kerk met een mooie vol le orgeltoon? vooral als begeleidingsinstru&ent zal hat zeer goede diensten be wijzen. Be verschillende registers zyn vakkundig en juist geintoneerd, het orgel is tot in de onderdelen keurig afgewerkt, en hef geheel is een sieraad voor de kerk." MISDIBNAARSBEÖRTE8 ES MIS-IFPMTIES i Misdienaars: Edwin Binghs en Hans van de Ven? Marcel Duykers en Urban Vollenbergh. Hoogmis s Kike en Patrick KIeeven. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrydag Zaterdag 19.00 uur t.e.v. Q.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. 8.00 uur Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van alle parochianen. 10.00 uur Overl. fam. Philipsen-Jacobs. 19.00 uur Overl. ouders Verhoeven-Hcuben 8,00 uur Jrd. voor Anna Gertruöis Philipsen. 8,00 uur Jrd. voor Antoors Binghs en Wilhelmina Kemmelings 8,00 uur Overl, fam. Seykens-Collin, 8.00 uur t.e.v.O.L.Vrouw (K.) 19,00 uur (Gezongen) H.Mis voor Jan Cremers-

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 2