Uit De Kleuterschool Geklapt Pippeloentje is weg. Waar is 't beertje Pippeloentje 2it hij achter in Et plantsoentje 'i Maakt hij poffertjes van sand ergens aan de waterkant Nee, daar hebben we gekeken. Ligt hij ouders moeders deken. Mama Beer en Papa Beer lopen alsmaar heen en weer van het huisje naar de heg...» Nou is Pippeloentje weg Waar is 't beertje toch gebleven 1 Wacht 's even,... wacht *e even... Zit hij in de linnenkast kijk 'ns gauw, daar zit ie vast i Nee, daar liggen wel de kleertjes maar geen kleine stoute beertjes. Ook niet boven op *t balkon, ook niet in de regenton. Nou, we weten het niet meer zeggen Papa en Mama Beer. Je moet eten. Kom toch gauw Waar sit Pippeloentje nou. Kijk... daar zit ie, onder !i bed Pippeloentje roet de Pet S Kijk eens, zegt hij, hier ben ik En se geven 'm een tik. En ze geven *m een zoentje, kleine, stoute Pippeloentje. Zomaar een versje uit een varsjesbundel van Annie M.6. -Schmidt. lw Kleuter zal het leuk vinden om te horen. Versjes spreken kinderen aan, verhaa.itjes ook en bladeren in een prentenboek is iets wat alle kinderen" graag doen; zeker als se het verhaal of het liedje dat erbij hoort, kennen. Daarom gaan we ons de komende weken op school bezig houden met "het boek". In dit projectje past het sehoolradioprogramma over boeken en een bezoekje aan de bibliotheek op dinsdagmorgen 10 februari a.s. DMr zijn veel boeken; grote es kleine, dikke en dunne, met letters en/of prenten voor grote en kleine mensen. Een abonnement op de kinderbibliotheek is gratie en naast het plezier dat een kind aan een boek beleeft is het beslist bevorderlijk voorbeen goede taalontwikkeling. Omdat wij ons kunnen voorstellen dat de afstand naar Horst of Venray eeh belemmering vormt om eens geregeld een leuk kinderboek te lenen,- hebben we van de bibliotheek in Venray een aantal kinderboeken in bruikleen gekregen, zodat de kleuters voortaan via school een boekje van de bibliotheek kunnen -tenen. Deelname is gratis voer elk kind, We willen vanaf deze plaats de bibliotheek bedanken voor deze service en u ouders adviseren om vaa de geboden kans gebruik te maken. Meer nieuws hierover krijgt u via een stencil die uw kind mee naar huis zal brengen. Hiet Peeters en Marlet Bakker.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 5