Ook voor do rest van de kerkopbouw moesten officiële vergunningen worden ver leend. Daarvoor had je dan weer landelijke en gemeentelijke instanties. De kerk werd ook nog met eèn travee (raam) vergroot. Ook de kin.derks.pel was ernstig beschadigd, Br kwam een nieuwe doopkapel, Ook lees ik nog" ergens dat het graf van Pastoor Verheggen was beschadigd. Br was schade aangebracht aan de be planting rond kerk en pastorie. Ook het interieur van de kerk vraagt bijzon dere aandacht (ook da. ever later). Waar vooral om gevochten moest worden was de vergunning om meteen ock weer een toren by de kerk te mogen bouwen» en wel op nieuwe fundamentenCommis sie na commissie kwam telkens kijken oir. het verzoek daarna telkens weer af te wijzen, flank zij de vasthoudendheid van Pastoor Riet er - waarvan enkele brieven getuigen - is est toren er uiteindelijk toch gekomen. Hij kreeg loon naar werk. De Castenrayse toren was zodoende de eerste die in het na-oorlogee Limburg werd gebouwdl Om enig inzicht te geven van de het herstel van de kerk moesten zou ik U de nodige toen betaalde instanties heeft ook de parochie geofferd. Het kerkbestuur zag ningen aan te gaan. Cok dat verg en inzicht. Het moest ock hoge leningen aan te gaan. Het heeft in die tijd na de oor- V i geofferd. Castearay heel bijzonder. Dat door een betrekkelijk kleine ge meenschap, door eendrachtig samen werken het resterende werd bijeengebracht strekt haar tot grote eer. Op dat gebied - zo schrijft de pen ningmeester uit die tijd - behoort ray eerlyk en oprecht tot de grote (lees "grootse.") parochies. Na dit algemeen overzicht in vier hoofdstukken zullen wij in de nog vol gende artikelen aandacht gaan besteden aan details van belang, waarbij ook mige personen zeker niet vergeten wor den. Intussen houd ik mij alsnog volen voor alle te gebruiken tips, bij foto's bijzonder welkom zijn. bedragen die voor worden neergeteld rekeningen kunnen van bovengenoemde zelf toen heel wat ook gedwongen le de heel wat zorg voord zijn soms Limburgse volk log heel wat PAROCHIE-NIEUWS. 3e Zondag van de Advent. Misdienaars; Mark Donders en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Hoogmis: Edwin Dinghs en Hans van. de Ven, Zaterdag 19.00 uur Jan Oremars Zondag t 8.00 -uur Josephina Seykens-Coiïin. 10,00 uur Jrd. voor Jacobus Wismans en Petronella Cleven. Maandag 19.00 uur Overleden familie Gooren-Dings Dinsdag 8.00 uur Overleden familie Rambags-Kuypers Woensdag t 8,00 uur Overleden familie Ceilings-Verhoeven» Tevens intentie offeraars Donderdag 8.00 uur Lei Duykers. Vrijdag 8,00 uur Matthias Vollenbergh. Zaterdag s 19.00 uur Voor overleden ouders (J.) n Op een met de school nog af te spreken uur zullen de kinderen voör Kerstmis ee ex tra K.Mis hebben met boeteviering. De boetevieringen voor alle andere parochianen zullen we de volgende week nog aan geven. Waarschijnlijk op Maandag en Dinsdagavond 7 uur,

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 2