LAGERE SCHOOL Q Aspiranten 2_~ Wittenhor3t Om 10.00 uur begon de wedstrijd. Na vele blunders van Castenray viel er een doel voor de tegenpartij (Horst). We moesten dus wat terug doen en dat deden we ook. Gemma bracht de stand op 1 - 1. Maar wat was dat, daar ging weer een bal door de korf van Wittenhorst, 1-2. Gelukkig was Marion die de stand op 2 - 2 bracht. Daarna scoorde ik (Karin) 2 maal, zodat de stand h - 2 werd. Dit betekende ook de eindstand. Een goed begin van de binnen- competitie voor ons. Karin Strijbos. S.V. Castenray 1 - In de eerste wedstrijd van de Micro-competitie behaalde het senioren 1 team een welverdiende overwinning op D.I.S. 1. In een, zoals gebruikelijk tegen D.I.S.felle wedstrijd bracht Petra d.m.v. een afstandschot de stand al snel op 1 - 0. Ze had de smaak g~- goed te pakken en voor het einde van de eerste helft maakte ze er 2-0 van. Het geluk kon bijna niet op, maar helaas kon D.I.S. door een schoonheidsfoutje in de Castenrayse verdediging de stand d.m.v. een strafworp terugbrengen tot 2-1. Dat foutje moest weer goed gemaakt worden en daarom nam José een doorloopbal met een uitstekend resultaat 3 - 1D.I.S. liet zich echter niet kennen en begon fanatiek te spelen waardoor de stand op 3-2 kwam. En vooral in de laatste 5 minuten had de Castenrayse verde diging het nog zwaar en ze had geluk, want er zaten nog enkele prachtige kansen in voor D.I.S. Jammer genoeg voor hen, maar gelukkig voor ons ging de bal ernaast. De kinderen van klas 12 en 3 mogen, als ze dat willen, op maandag 8 dec. iets mee naar school brengen, wat ze van Sinterklaas gekregen hebben. Liefst iets stevigs'. Ouders 1e klas leerlingen üw kind heeft intussen al verschillende Botjes boeken gelezen. Het zijn er 10. Deze boekjes gaan vooraf aan de bibliotheekboekjes. Nu uw kind alle letters kan benoemen (spellen) wil het graag een boekje hebben om thuis te lezen. Door het lezen thuis kan het kind een grotere leesvaardigheid krijgen. Dit is ook nuttig voor de taalontwikkeling. Er zijn boekjes in alle moeilijkheidsgraden. Ik probeer het kind een hoekje te geven dat het goed kan lezen. Het moet niet te moeilijk zijn, anders is "de zin" om te lezen vlug over. Elke dag van de week kan het boekje geruild worden. Er zijn geen kosten voor de bibliotheek. Wijs uw kind ook op de zorg en het onderhoud van het boekje (b.v. altijd in een tas meer naar school en huis7~êxtra"kaft erom thuis, vaste opberg plaats) De bedoeling van het thuis lezen is: 1. Elke dag 5 k 10 min. onder toezicht lezen 2. Hardop lezen 3. Elk boekje 2x lezen, (uitzonderingen daargelaten, b.v. te moeilijk, niet zo leuk). Helpen door spellen (of voorzeggen) Hopelijk hebt u iets aan deze informatie en ik beveel de bibliotheek ten zeerste aan. Juffr. Dini

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 9