Castenray 2 - Meerlo 5 6-2 Castenray heeft dan eindelijk weer eens laten zien, dat het wel degelijk een woordje mee kan spreken in de tweede klasse (afd. Limburg) Jammer alleen, dat de opleving slechts 45? minuten duurde, want de 2 helft was het aanzien niet eens meer waard. In het eerste part had S.V.C. de zege echter al veilig gesteld, middels een zestal doelpunten, waarvan sommige van een uitstekend gehalte. Ga er maar eens goed voor zitten, want daar gaan we dan! Het in het oranje getooide Castenray ging zeer voortvarend van start en drong Meerlo met fris combinatiespel tot ver op de eigen helft terug. Het wachten was dan ook op de openingstreffer, die weldra kon worden begroet. De op rechts doorgeeprinte Christjan Broere, ontving de bal op maat van Jan Rambags en vond via een afgemeten voorzet de trefzekere knikker van Jos Wismans, die de Meerlose sluitpost geen schijn van kans liet; 1-0. Het "Tzoegabe" was toen al duidelijk hoorbaar aan de zijlijn, doch het geduld van de vele fans, werd nog even op de proef gesteld. Meerlo 3 kwam namelijk erg verrassend op 1-1, door uit een vrije trap te scoren. Waar was de specie voor de muur? In het volgende kwartiertje sloop de onzekerheid de Castenray-ploeg weer binnen, hetgeen "boerekoolvoetbal" tot gevolg had, todat Jac Wismans uit een prima solo voor 2-1 kon zorgen. S.V.C. nam het heft weer in handen om het in de eerste helft niet meer af te staan. De goals vielen nu als rijpe appels van de boom en het arme Meerlo 3 dreigde verpletterd te worden. Uit een/vrije trap lepelde Christjan Broere de bal op het hoofd van Jos Büddiger, die fraai inkopte, waarna Henkie BB (Baltissen-Beton) het op zijn heupen kreeg. Eerst lanceerde hij met een klasse-voorzet Jan Rambags, die hoog opspringend a la Edström zeer netjes inkopte en vlak_hierop wist Jos Buddiger vansf links het hoofd van Henkie BB te bereiken, die tussen 2 tegenstanders in met een knallende kopstoot voor 5-1 zorgde. En dat alles in pakweg 15 minuten. Jammer, dat kapitein Jan Zwartkees deze middag een andere wedstrijd bezocht, want in Castenray had hij kunnen zien, hoe een in het oranje gekleed team eigenlijk moet spelen! Terug naar de wedstrijd, want de koek is nog niet op. Jac Wismans deed namelijk een tweede duit in het zakje door, nog voor de pauze, met een droge knal in de rechter benedenhoek voor- 6-1 te zorgen. Zoals reeds vermeld, was de tweede helft bedroevend slecht, vooral van S.V.C. - zijde. Er viel weinig schoons meer te bespeuren tussen de lijnen, de combinaties liepen niet meer, concentratie en motivatie waren blijkbaar met de thee weggespoeld, en Meerlo kwam zowaar nog aan een tweede treffer, door met een verraderlijk afstandsschot goalie Bert Bruggen te verschalken. Zo, we zijn er weer doorheen brave mensen, en Oscar kan jullie alleen maar het allerbeste wensen! OSCAR Castenray 5 - Blontaqnards 6 iïlet de aangifte van het bruidspaar van de boersnbruiloft net in het verschiet en een sterker fiicntagnards u;as hat binnan 20 minuten al 0 - 4. Toen ging Dan v. Rhee zich met de aanval bemoeien. Na een prachtige solo vanuit de achterhoede bedisnde hij Bsrt Geerets op maat, dis zijn 13 ssizoentreffer liet aantakenen. Vóór rust kwamen we echter niet dichterbij, omdat een schot van Ruud Kunen het houtwerk trof en de iïiontagnards- keeper uitstekend merk verrichtte. In de 2s helft ging echter alles mis en de gasten liepen dan Dok gemakkelijk uit naar een 1-10 zege. 5LCFF IE P.S.: Gar en Lon Pesters, van harts gefeliciteerd mat de geboorte van jullie dochter. Het 5s elftal.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 5