daarom ook de archieven van Oirlo wil gaan inzien. Pas in 1^22 wordt Castenray een rectoraat. Dat betekent dat Castenray dan een eigen rector krijgt. Daarmee wordt Castenray dan zelfstandig. In 1929 krijgt het rectoraat ook nog enkele parochierechten. Voor doop en begrafenis (uitvaart) hoeft men niet meer naar Oirlo. Huwelijken moeten echter nog naar Oirlo. In 1922 komt ook de eerste rector. Het is heel begrijpelijk de eerv. heer Geerards, die reeds eerder als kape laan van Oirlo dien- de^feest hopen '^6 grypt dat ik daar niet alleen li chamelijk, maar ook met hart en ziel by hoop te zijn. By die gelegenheid is het ook dat ik U dit in wording zijnde boekje "Uit het archief van onze parochie" hoop aan te bieden. Hoofdstuk III en IV wordt natuurlijk: De bouw van een gro tere kerk met to ren, ^opgeblazen in 1944. 3a tenslot te: de heropbouw van onze kerk, de kerk zoals die er nu staat. Daaromheen valt er dan nog heel wat te vertellen. Voorlopig alleen de grote lijnen. Sen kleine opmerking: De foto's die in de Schans te zien krygt sullen niet altijd even duidelijk zijn, In het boekje dat straks versehynt wordt dat natuurlyk beter. Dan haal ik er een speciale fotograaf bij. Voorlopig gaat 't er alïfen om dat U een algemene kijk op een en ander krygt. FEEST VAK CHRISTUS' KONINGSCHAP Zaterdag (22 Nov.): 19.00 uur Jan Cremers. Zondag 8.00 uur Uit dankbaarheid, t.e.v. O.L.Vr. van Altydd. Bjjst. b.g.v, a bevrijdingsdag van Castenray! 10.00 uur Matthias Vollenbergh. Maandag 19.00 uur Overl. fam. Classens'Valckx. Dinsdag 8,00 uur Petrus "Johannes Strijbos. Woensdag 8.00 uur Uit dankbaarheid (S.), Tevens t. int. van de offeraars. Donderdag 8.00 uur Overl. ouders Etaonts-Geurts en zoon Martinus. Vrijdag 8.0C uur Overl. fam. Tie 1 en-Thie 1 en-Smits Zaterdag 19.00 uur Jrd. voor overl. fam. oteegfas, Litjens en Henckens. MISDIBNAARG: Marcel Buykers en Urban Vollenbergh - Mike en Patrick KLeeven - Hoogmis: Mark Donders en Marcel Classens.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 2