9 Vervolg Fanfare Muziekschool Binnenkort komen weer de inschrijfformulieren van de Venrayse Muziekschool voor het cursusjaar 1981. Momenteel volgen Vt- van onze muzikanten een op leiding voor Hafa A - 8 of G en we hopen dat ook volgend jaar deze groep de opleiding aan de Muziekschool zal voortzetten. We zijn nog te kort bezig om nu al te besluiten de opleiding stop te zetten. Dit zou dan ook zeer zeker een terugval gaan betekenen voor onze fanfare en dat is iets wat we met het oog op het concours van 19S1 niet kunnen gebruiken. Ook de "dwang" om regelmatig thuis te studeren zou veel minder zijn en daarom hopen we dan ook dat iedereen de lessen ook in 19§1 zal blijven volgen. Dit is van het allergrootste belang voor onze fanfare.II! - Nogmaals willen we iedereen vragen de lessenaar te voorzien van je naam - Degenen die nog een solo in hun bezit hebben van vorig jaar willen we vriendelijk verzoeken deze zo spoedig mogelijk in te leveren. Dit geldt ook voor muziekboeken die doorgewerkt en niet meer nodig zijn. Een ander kan er dan weer gebruik van maken. - Zondag na het concert zaal poetsen door groep 1. Dinsdag_2_dec. bestuursvergadering bij P. van Wegberg. Aanvang 20.00 uur. Zondag 5 april 1981: Onderling Solistenconcours 10_^aar_Muziekschool_ Op zaterdag 15 nov. zal in het kader van het 10-jarig bestaan van de Muziekschool Venray open huis worden gehouden. Iedereen is bij de verschillende demonstratie-lessen van harte welkom. In alle lokalen zullen, diverse ensembles en groepen spelen. Bovendien is er in de hal een informatiestand ingericht, kunt terecht tussen 15*00 en 17.00 uur. I.V.M.-cursus In januari 1981 start weer een. I.V.M.-cursus (instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs) aan de muziekschool te Venray. Deze I.V.M. opleiding is bedoeld als vooropleiding voor hen, die later een of ander muziekinstrument willen gaan bespelen. Tevens ontdekt men of de leerling voldoende muzikali teit en doorzettingsvermogen bezit. Het I.V.M. programma omvats - Ontwikkeling muzikaal gehoor en ritmisch gevoel - ontwikkeling samenspel en samenzang - beginselen van het notenschrift - gebruikmaking van het Orff-instrumentarium - enige intrumentenkeanis - blokfluitspel De kinderen van de lagere school ontvangen via hun leerkrachten een brochure met informatie en een inschrijfformulier. Men kan zich voor deze cursus opgeven vanaf klas 2. Voor leerlingen van klas 2 t/m k duurt de cursus 2 jaar en voor leerlingen van klas 5 en 6 1 jaar. Bij een groeps grootte van tenminste 20 leerlingen kan de cursus in eigen dorp gegeven worden. Mogelijk dat in combinatie met Oirlo dit aantal gehaald wordt. Voor meer informatie wenden tot J. Strijbos, tel. 6?7

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 9