FANFARE "Dorpsklank" JJjaüL 7 Vorige week zondag nam onze fanfare voor de eerste keer in haar bestaan deel aan het Peeltoernooidat dit jaar georganiseerd werd door de jubi lerende Fanfare "Concordia" uit Meterik. Liefst 2b korpsen uit de Peelstreek namen aan dit toernooi deel en in dit selecte gezelschap wist onze fanfare uitstekend voor de dag te komen. Na als inspeelwerk de pittige mars "Entre Nous" gebracht te hebben, werden respectievelijk uitgevoerd "Girandole" van Robert Martin en "Kleine Suite over Volksliederen" van Henk van Lijnschooten. Deze beide werken werden door het jurylid Piet Stalmeyer beloond met het predikaat "Goed", wat voor ons korps een uitstekende prestatie mag heten. Slechts 6 korpsen wisten het predikaat "zeer goed" te behalen, waarvan er uitkwamen in de superieure afdeling, 8 korpsen behaalden "goed", 9 korpsen "ruim voldoende" en 1 korps "voldoende". t Een felicitatie voor onze dirigent Jan Dartels en onze muzikanten is dan ook zeer zeker op zijn plaats. We hebben ons voor dit Peeltoernooi nogal wat extra moeite moeten getroosten, maar het loon naar werken is dan ook gekomen. We zijn nu met onze fanfare twee keer aan een jurering onderworpen en beide malen hebben we de kwalificatie "Goed" verworven. Een duidelijk bewijs dat we op de goede weg zitten en een en ander geeft heel veel hoop voor het volgend jaar, cmdat we dan voornemens zijn deel te nemen aan een Bondsconcours. Als bestuur krijgen we weleene het verwijt dat we nogal hoge eisen stellen, maar zonder regelmatige studie en trouw repetitiefcezoek gaat het nu eenmaal niet. We zijn dan ook erg blij, dat onze leden inzet tonen en voor dergelijke evenementen als het Peeltoernooi bereid zijn er nog een schepje bovenop te doen. Op die manier blijven we vooruitgaan. Nieuwe werken Nu het Peeltoernooi achter de rug is, kunnen we ons in de 3 repetities, die ons nog resten voor de vakantie, geheel gaan wijden aan de nieuwe werken. Behalve "A good day" en "Amaryllis" en de marsen "Loreto" en "Drums and Bugles" krijgen we vanavond als nieuwe werken op.de lessenaar "Preludia" van Jan Singerling en de aars "Fontana" van Oscar Tschour. Verder hebben we nog de processiemars "Sint Oswaldes" van P. Bisselink ter beschikking. Loterij Op zaterdag 9 aug. wordt tijdens het B&rbequebal door mijnheer Pastoor de trekking verricht van onze loterij. De verkoop van de loten begint langzaam maar zeker te vlotten, maar er zijn toch nog heel wat loten te verkopen, willen we met de opbrengst van deze loterij de aankoop van een nieuwe bes-bas 5000,-) kunnen bekostigen. Cn2e leden willen we dan ook vragen wat extra aandacht te besteden aan de verkoop van de loten en de adresstrookjes van de verkochte boekjes zo spoedig mogelijk in te leveren bij J. Strijfcos. We krijgen dan tenminste een beeld van het aantal verkochte loten. Een paar leden hebben al heel wat loten verkocht, maar laten we hen niet alleen het werk laten doen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 7