5 (Vervolg parochieriieuu/s) Een belangrijk citaat air, -je 'q. jef van Paus uon&nnes Paulus II aan alle bisschop pen van heel de wereld - vanzeilspreken ook gericht aan alle priesters en gelo vigen - er uit genomen ook in verband met het. feest van het Allerheiligste Sacra ment. Be hele brief beslaat niet minder dan 21 gedrukte bladzijden en is. uitgegeven op de 24e februari, de eerste zondag van de /eerfcindagentijo, in het jaar i960. H\j schrijft letterlijk dit: "De aanbidding var: Christus in uit Bacraraent, dient tevens haar uitdrukking te krijgen in velerlei, vormen van eucharistische vrooaneid (was cursief gedrukt): in persoonlijk gebed voor het allerheiligste bacrament, in aanbiddingsurendoor de uitstelling va. het Allerheiligste voor kortere of langere tijd of ook jaar lijks (in het veertigurengebed), in het eucharistisch lof, in sacramentsproces sies er. eucharistische congressen (onderstreping is van mij). Met name dienst hier vermeld te worden het hoogfeest "van net Lichaam en Bloed van Christus" (Sacramentsdag)als eer. act, eer. daad van openbare verering jegens Christus die in de Eucharistie tegenwoordig is. Dit alles stemt ten volle overeen met de algemene beginselen en de bijzondere normen die al sinds lang van kracht zijn, Bear die door het tweede Vaticaans Concilie en daarna opnieuw werden uitge vaardigd, Hij gaat dan verder: "Waar de verering van de Eucharistie met enthousiasme ver breid en met ijver verdiept wordt, daar wordt het bewijs geleverd van die echte veCTiieuwing; die het Concilie zich ten aoei gesteld had er. waarmee het zich hoofdzakelijk heeft beziggehouden. (Peze onderstreping is aoor de paus zelf aangebracht ij DU- is iets eerbiedwaardige en dierbare Broeders, (hij richtte zich rechtstreeks tot alle bisschoppen.' dat onze aparte aandacht verdient. Immers de Kerk en. de wereld hebben de verering van de Eucharistie hard nodig! Laten wij niet zuinig zijn met onze tijd als het erom gaat bij Hem samen te komen in aanbidding, in een beschouwend gehee dat vol geloof is en tevens bereid om de zware schulden en misdaden van de wereld goed te maken. Dat onze aanbidding toch nooit ophoudeï' Aldus letterlijk: Paus Johannes Paulus II, Wie deze brief goed leest hoeft van au; geen aanvulling meer en zal nu ook nog beter begrijpen waarom ik van hei Sacramentsfeest weer een echt feest wil maken. Dat de Sacramentsprocessie ali een paroehiegebeuren - na een plechtige Hoogmis - een vanzelfsprekende zaak is, zal iedereen moeten toegeven. Langs deze meg udilöh sij allen hartelijk bedanken voor de veis felicitatie's, cadeau's en bloemen, dis ar'ij oc onze trouwdag machten ontvangen. Henk en José Koopmans-Seykens Arnoud van Gebrestraat 24 5821 CB Vierlingsbeek.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 5