KLEUTER en LAGERE SCHOOL H.B.S. de Batavieren Stimulering Het Ministerie van Onderwijs en 'Wetenschappen stelt scholen reeds een aantal jaren in de gelegenheid deel te nemen aan het zgn. stiaulerings- projekt. Dit houdt, heel in het kort, in, dat scholen in aanmerking kunnen komen voor een extra leerkracht gedurende 3 achtereenvolgende jaren. Taak van deze extra leerkracht is o.m. het wegwerken van achterstanden bij kinderen, overwegend op het (uitgebreide) gebied van de taal. Die leerkracht krijgt dus geen eigen klas, maar houdt zich bezig met groepjes kinderen of individuele leerlingen. Aan een concreet werkplan wordt op dit moment gewerkt. Voor de lagere school houdt e.e.a. in dat we ia het nieuwe schooljaar gedurende een volledige dag de hulp krijgen van een stimuleringskrachtm in de persoon van mevr. Maes-van Bree, Castenray, De kleuterschool krijgt een halve dag per week en daarvoor is bereid gevonden mevr. Bakker-Brouwers te Horst. U wordt verder van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden. Combinatie_yan_klassen Voorbereiding op een nieuw schooljaar houdt o.a. in: hoe gaan we de klassen combineren. Een belangrijke factor daarbij is natuurlijk het aantal leerlingen per klas. Na overleg zijn we tot de volgende indeling gekomen: Klas 1 mevr. Camps Klas 2 en 3 mevr. Rongen Klas k en 5 dhr. Clevis Klas 6 dhr. van Wegberg In de schoolkrant, dus in het begin van het nieuwe schooljaar, komen we hier nog nader op terug. Leerkrachten kleuter- en lagere school. Persoonlijke distriktskampioennchappen op 31 niei en 1 juni op de banen van St. Sebastiaan Heide. Zaterdag 31 mei, vertrek 9.15 uur. P. Kuypers - J. Hesen - B. Emonts - M. Smulders Zaterdag 31 mei, vertrek 15» 15 uur. G. Kuypers G. Weijs Ant. Kuypers P. Heidens P. Reijnders H. Cremers J. Peeters Henny Cremers Bertie Jacobs G. Kuiten

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 3