FANFARE "Dor pskiank" Op vrijdag 23 mei is er geen repetitie, omdat onse dirigent verhinderd is. In plaats daarvan gaan we weer o1vLouis Vroemen marcheren. Vorige week zijn we een uur lang in de zaal bezig geweest en vandaag trekken ws de straat op. We beginnen om 20.00 uur. Instrument, harpje en de mars "Sntre Nous" meebrengen s.v.p. Repetitie zaterdag 2^ mei De repetitie van vrijdag 23 mei is verplaatst naar zaterdag 2d mei om 17.30 uur in het gemeenschapshuis. Mede met het oog op het concert te Broekhuizen en het Peeltoernooi te Meterik (zondag 15 juni om 15*30 uur) rekenen we op ieders aanwezigheid. Groepsfoto zaterdag 2k mei Morgen zal door fotograaf Geurts uit Horst een groepsfoto gemaakt worden van bestuur en musicerende leden. We vragen daarom alle betreffende leden om 16.30 uur bij het gemeenschapshuis aanwezig te zijn, gekleed in witta blouse en zwarte broek of rok. Dit geldt ook voor de leerlingen die nog niet in het korps meeblazen. Het instrument s.v.p. meebrengen. Aansluitend aan het maken van de foto volgt dan de repetitie. Bij regenweer gaat het maken van de foto niet door. Zondag_25 mei Concert te Broekhuizen Op zondag 25 mei gaan we naar Broekhuizen om te concerteren in het kader van de Aspergesfeesten aldaar. Bij goed weer kan het concert gegeven worden, evenals vorig jaar, in de kiosk in de tuin van het Brouwershuis. Het concert begint om 14.00 uur. Vertrek om 13.10 uur bij het Gemeen schapshuis. Onderhoud instrumenten Nogmaals willen we alle muzikanten er met klem op wijzen dat de instru menten een geregeld onderhoud behoeven. Sommige instrumenten zien er echt onverzorgd uit. Ken goed en regelmatig onderhoud verlengt de levens duur van het instrument met jaren Vuil is dikwijls de oorzaak van het slecht lopen van de ventielen. Daarom is het gewenst minstens 1 keer per week de ventielen los te draaien en 1 a 2 druppels ventielolie op het ventiel te laten lopen. Deze olie is geen smeermiddel, maar een oplosmiddel voor het vuil. Door te veel vuil raakt het instrument ook ontstemd. Verder is het gewenst 1 keer per jaar wat zuurvrije vaseline op de binnen huizen van de stempomp te wrijven en daarna de buizen een voor een in het instrument rond te Sraaien. Na elk gebruik moet het instrument met de. geprepareerde doek goed nage- wreven worden t De, doek -hoifit'uitwassen, daar hij dan de reinigende werking verliest. Met het mondstukborsteltje de mondstukbuis schoonmaken. Mankeert er iets aan het instrment. tracht dit dan nooit zelf te ver helpen. - Denk aan de verKoop van de loten t.b.v. onze fanfare i 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 5