Op de jaarlijkse voorzittersdag is de aandacht van de voorzitters van de afdelingen van de L.L.T.B. gevraagd voor de Hinderoetsvergunning. v/at is er namelijk aan de hand Over enkele maanden zal een wijziging van de Hinderwet in werking treden die voor de beslissing op een hinderwetsaanvrage verstrekkende gevolgen kan hebben. De toetsingsnormen die burgemeester en wethouders in acht moeten nemen gaan namelijk veranderen: - Tot nu toe moet ernstige hinder voorkomen worden, in de nieuwe wet moet hinder voorkomen worden. landschappelijkenatuurwetenschappelijke en recreatieve belangen, die tot nu toe niet meetelden, kunnen bij de beslissing een rol 3pelen. - bij de beslissing moeten burgemeester en wethouders rekening houden met toekomstige ontwikkelingen, wat ze nu nog niet mogen. Deze nieuwe toetsingsnormen zullen echter nog niet gelden voor aanvragen die ingediend worden vóór de wijziging van de Hinderwet in werking treedt. Het is dus zaak dat zij die voor hun bedrijf nog geen hinderwetsvergunning hebben deze met spoed aanvragen. Verder is het zaak dat zij die voor hun bedrijf wel een hinderwetsvergunning hebben, maar later wijzigingen of uitbreidingen in hun bedrijf aangebracht hebben, zonder daarvoor de hinderoetsvergunning aan te passen, met spoed een wijziging of uitbreiding van de hinderwetsvergunning aanvragen. Met de voorzitters van de afdelingen spraken wij af dat onzerzijds een brief opgesteld zou worden, bestemd voor alle boeren en tuinders die bij de L.L.T.B aangesloten zijn. Dit is dan die brief. En de bedoeling van deze brief is u op deze wijziging van de Hinderwet attent te maken. Wij menen dat het tot onze verantwoordelijkheid- behoort u hierop te wijzen. Neemt dus uw maatregelen. Cfea geen ongegronde verwachtingen te wekken moeten wij hieraan toevoegen dat zij die vanwege de ligging van hun bedrijven moeten verwachten geen hinderwetsvergunning te krijgen, natuurlijk geen vergunning aanvragen. Voor de zekerheid zouden zij contact kunnen opneoen met de juridische af deling van de L.Lv-T.B.in Roermond Alle nadere inlichtingen kunt u inwinnen bij de voorzitter van uw afdeling en bij de juridische afdeling van de L.L.T.B. limburgse iand-en tuinbouwbond

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 9