DAMESKOOR Vervolg Parochie-nieuwe 3« Van de vier verplicht Feestdagen zijn er nog twee overgebleven, met name Kerstmis en Christus' Hemelvaart (Allerheiligen en Maria ten hemel opneming zijn aaas? de zondag verplaatst)* Vandaar dat de H, Misser; a.s. donderdag om 8.00 en 10.00 uur* Vandaar ook op woensdagavond H. Mis om 19.00 uur. Ook de Vormselplechtigheid a.s. saterdag zullen we proberen op een cassetterecorder op t® nemen. Belangstellenden hiervoor kunnen bij mij een leeg bandje brengen van 90 min.» Naar aanleiding van de toediening van het Sacrament van het Vormsel lijkt me een "besinning" op dit -Sacrament een vanzelfsprekende «aak. Bij een besinning vraag je je afs Wat voor zin heeft het gevormd te zijn. Waarom stelde Christus dit Sacrament in en wat heeft Hij er voor ons mee bedoeld"? Worden we er beter van, maakt het ons tot andere mensen? Voor iemand die niet. in dit Sacrament zou geloven, heeft het natuurlijk geen enkele zin. Bat geldt ook voor de andere zes Sacramenten. Misschien zijn sommigen de Sacramenten te veel en ts uitsluitend als "vieringen" gaan zien. Een viering van mensen kan natuurlijk zeer zinvol zijn. Maar de zin van een sacrament ligt toch veel dieper. Daar is het God Zelf die er de zin aan geeft. Zo is het bij het ontvangen van het. Sacrament van het Vormsel de Heilige Geest die ons wil sterken, spe ciaal met de bedoeling dat we Ons geloof ook werkeleijk zullen beleven voor ons zelf en voor anderen. Jezus Christus sei het heel duidelijk toen Hij ons voorhield: "Gij meet zijn als een licht op de kandelaar". Iedereen moet aan ons kunnen zien dat we van Christus en evenals Christus willen zijn. Dat is niet altijd even gemakkelijk. Dat kan veel moed en durf en eerlijkheid van ons vragen* Martelaren van het Geloof heeft het ook moeite gekost om hun leven te geven voor hun Geloof. Kan het Sacrament van het Vormsel ons dan helpen Inderdaad. Zoals de apostelen moed en kracht ontvingen om hun moeilijke taak te gaan ver vullen doordat de H. Geest over hen neerdaalde, zo sullen ook wij de kracht ontvangen om ons Geloof te bewaren en. op anderen over te brengen door het in Geloof te bewaren en op anderen over te brengen door het in geloof ontvangen van het Sacrament van het Vormsel. Gaat dat dan vanself zodra Ie gevormd 'bent? Natuurlijk niet. Alleen dar, als wij zelf onze uiterste best doen om het geloof in ons te bewaren en te versterken kunnen wij er vast op rekenen dat de H. Geest ons zal helpen. Allen dan mogen wij het S. Paulue nazeggen: "Ik kan alles door Hem die mij versterkt''' Vanzelfsprekend hebben wij dat ook de kinderen heel duidelijk voorge houden tijdens de voorbereiding voor het ontvangen van dit Sacrament. Ook dit Sacrament werkt niet als eer. automaat. Ook van de ouders wordt daarom nog heel veel gevraagd wil dit Sacrament bij hun kinderen de vereiste uitwerking hebben. Het geldt overigens voor ons allen* Moge deze gedachten nog eens bijsonder tot ons doordringen na er weer 19 kinderen van onze parochie het Sacrament van het Vormsel gaan ontvangen. Zondag om 10.00 uur in ïiertray de hoogmis zingen. Maandag repetitieaanvang 20.30 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 8