^ervolg Jijbverdri^vers Zaterdag 2^ mei is er een algomono ledonvergadoring waar we een nieuw bestuurslid kiezen, omdat Marian Baltussen gestopt is. Marian hiermede nog bedankt. Zondag 25 mei geen tijdv^rdrijven. Maandag 26 mei discobal m.m.v. Paranoid. 6e Jougdwielerronde 1980 Ook dit jaar weer een jcugdwielerronde en wol van dinsdag 8 juli t/m zaterdag 12 juli. Jongens en meisjes die 10, 11 en 12 jaar zijn, kunnen zich opgeven bij Henk Stiphout, tel. 373- K.J.B. De "Bengels11 hebben woensdag 7 roei weer club van 7 tot 9 uur Tot dan. Zoals al die andere jaren, gaan we ook dit jaar weer naar Horster kermis en wel op dinsdag 6 mei. We vertrekken om 18.^5 uur bij de kerk, Do strekeitjes mogen max. 5i- neenemen. In Horst vertrekken de "Strekeitjes" om 20.30 uur "Bengeltjes" om 21.00 uur "Grasklokjes" om 21.30 uur. Zorg ervoor dat je op tijd aanwezig bent. We wensen jullie veel plezier. Dq leidsters. BRIEF UIT LIBANON Sribbin, 19-0^-1980 Bests Lui Hier dan weer een schrijven uit Libanon. Ik zit nu al ruim vijf maanden hier. Dit is een hele tijd, want je zit al dip tijd op dezelfde post met hetzelfde uitzicht en dezelfde mensen. De anige afwisseling die je hier hebt, zijn de gebeurtenissen die niet normaal zijn, zoals het gebeuren bij de ieren, wat naar ik aanneem, uitgebreidt in de krant heeft gestaan. Wat gebeurde daar? Vlak aan de grens Unifil-DFF (Majoor Haddad) vielen 15 DFFers Unifil gebied binnen en bezetten oen Ierse post. De postbezetting werd gekidnapped. Hierop werd de "Force Reserve" opgeroepen. Dit is een eenheid van 150 man samengesteld uit alle Bataljons. Die legden een cordon rond do post, zodat voorkomen werd dat de DFF nog meer gekke ideeën kregen. Uiteraard kon Majoor Haddad daar niet zo Jjoed tegen en stuurde een versterking van k tanks, 13 pantserwagens en 100 man. Daar zaten ze dan tegenover elkaar. Nou toen moest er gepraat worden. Naast enkele schietpartijen over en weer bleef het enige dagen rustig. Toen de onderhandelingen niet zo vlot verliepen, gebeurde het volgende. Een groep kinderen uit een naburig dorp demonstreerde tegen de aanwezigheid van de Ieren in hun dorp. Een Figi soldaat die de kinderen tegen probeerde te houden, werd neergeschoten. Toen brak de hel los. Een DFF-tank schoot en miste op een haar na een Nederlandse YP (pantservoertuig). Dat viel bij de nederlanders niet in goede aarde en er werd besloten terug te vuren en wol met een TOW. Dit is een anti-tank raket met oen bereik van 3 kilometer afgevuurd vanaf een YP. Men schoot uiteraard net zo ver mis als de tank. m f ft

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 7