-7 Vervolg Dorpsraad ko Dorpsplein De dorpsr'aad had maandag 11 f èbreen vergadering op het gemeentehuis met" wethöuder tó'O'nen ei.'a'owaar dit onderwerp ter 'sprake kwam. Aanvankelijk was het dë bedoeling dit plein ook als kermisterrein dienst te laten doen, maar in dit geval wordt de aankleding minimaal, daarom vond de gemeente een alternatief kermisterrein en wel de Matthiasstraat en de weide van -de- fam. Friezen. Hiermee kan de dorpsraad akkoord gaan, mits de gemeente eerst overleg pleegt met.de kermisexploitant. Castenray heeft nu de kans een mooi aangelegd-dorpsplein te krijgen. Het zou wel erg jammer zijn, als dit tijdens k dagen kermis vernield zou worden. Do plantsoenendienst gaat een plan opstellen, waar de dorps raad dan nog eventuele veranderingen op aan zal kunnen brengen. De gemeente stelde ook een oversteekplaats voor op de provinciale weg (wanneer de provincie geen bezwaar hiertegen heeft)Do dorpsraad- is- van mening, dat deze dan aan de kant van.van Rhce en het plein zou moeten komen, waar ook de fietsenstalling komt. 5. Trottoirs Volgens de gemeente is het overleg met de Provincie zover, dat er nu een enquete-formulier gemaakt„kan worden, door de gemeente. Wanneer deze enquete gehouden wordt, worden.de betrokkenen, die hier niet op .reageren, geacht voorstander te zijn. Als~er in de Lollebeekweg behoefte is aan trottoirs, geef dit dan even door aan de dorpsraad. 6. Verdere aktiviteiten Openbare dorpsvergadering met Stichting gemeenschapshuis en kerkbestuur in het voorjaar. Datum.moet nog vastgesteld worden. - 7. Mededelingen - Uitnodiging voor receptie Harrie Philipson te Ysselsteyn, die de Bronzen Pielhaas ontving. - De vraag naar bordenmet "Vaart minderen, spaart kinderen" en een max. snelheid van.50 kn/uur werd afgewezen. 8. Rondvraag - Fietsenstalling bij bushaltes is toegö.zegd- - Nieuwe inwoners krijgen het boekje met informatie over Castenray. Dit boekje moet nodig herzien en .aangevuld worden. - Kan de gemeente de berichten over het ophalen van vuilnis,-wanneer dit verandert zoals b.v. carnavalsmaandag, rechtstreeks doorgeven aan de Schans - - De vrijwillige bijdrage van verenigingen aan de Schans is minimaal. Zou niet iederevereniging die gebruik maakt van'de Schans, een bijdrage kunnen geven? 9sluiting door dagvoorzitter

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 7