- 8 - "BRIEF UIT LIBANON" Sribbxn, 23-01-80 Hier weer een kort schrijven uit Zuid-Libanon. Allereerst wil ik van hieruit Prins Mart feliciteren als heerser van het Knuppclland. Helaas bon ik ra^t Karnaval niet in Nederland, maar dan doe ik het volgend jaar wol dunnetjes over. Nu iets over de situatie hier. Op hot moment is het erg rustig. Over de Iranezen is niets moer bekend, maar men neemt aan dat deze mensen? hier wel weg blijven. Met Oud op Nieuw was het hier ook vuurwerk, maar dan wel echt. Klokslag twaalf uur begon hot. Eeerst gooiden de mensen van Haddad (ze zitten 800 meter van ons vandaan) wat handgranaten in het dal dat ons scheidt.Daarna begonnen ze met alle wapens, geweren en mitrailw lours over onze post te schieten. Tien ze echter iets lager schoten, besloten we dat er maar teruggevuurd moest worden over hun posities. Sen prachtig spektakel zei men, want ik heb hot niet gezien, omdat ik toen in Nederland zat. Dan iets over de inwoners van het dorp. Laatst hebben we met veel ge noegen een ruzie tussen een vrouw van twintig en een van rond de tachtig! mogen aanschouwen. Waar het over ging was niet interessant. De manier van ruzieen des te meer. Op een gegeveh moment greep Antiek (zoals we die oude vrouw noemen) naar een pikhouweel. Slechts met tussenkomst van 2 mannon kon deze tegen gehouden worden. Zo maak je hier van alles mee. Ik maak wr maar eens een einde aan (aan de brief). Tot in de volgendé' Schans of tot in Castenray. Math Vollenberg. P.S. Toen God klaar was met scheppen, had hij nog 2 dingen: Belgen en ezels. De Libanezon mochten..eerst kiezen. L.V.3. De demonstratie door mevr. Hilberts-Tacken wordt gegeven op woensdag 6 febr. bij H. van Rhee om 20.00 uur over hot organiseren van kinder feestjes. Zij wil ons leren dat de kinderen zich zelf bezig houden met knutselen, brood bakken, enz. De sportclub kan nog altijd nieuwe leden gebruiken. Het is op dinsdag van 21 .00 - 22.00 uur in Oostrum. Onkosten 8,50 per maand, -lleen voor loden L.V.B.ïsi! In sept. wordt de volgende boekhoud-cursus gegeven voor de Agrarische vrouw. Er kunnen zich nog enkele leden opgeven bij G. Stiphout, tel. 373» FANFARE DORPSKL..NK Oberen mot carnava1 Onze vereniging zal niet oberen tijdon het Aldewioverbal (8 febr.) maar op carnavalsmaandagWe hebben nl. geruild met de voetbalclub, omdat dit voor beide partijen beter uitkwam. Zij die op carnavalsmaandag willen obt-ren kunnen zich opgeven bij J. Strijbos (tel. 6?7).

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 8