BEVOLKINGSONDERZOEK OP BAARMOEDERHALSKANKER In de week van 8 t/m 13 februari wordt in de gemeente Venray weer een bevolkingsonderzoek op baarmoederhals kanker gehouden. Het gaat hier ora de eerste ronde van de tweede cyclus. Voor dit onderzoek worden door de gemeente dames opgeroepen/ dia geboren zijn in de jaren 1929, 1930, 1933, ~1936, 1939, 1942 en 1945. Degenen, die vorig jaar - om welke reden dan ook niet verschenen zijn bij de derde ronde van de eerste cyclus - krijgen eveneens een oproep om een uitstrijkje te laten maken- Baarmoederhalskanker is een ziekte, welke - wanneer zij tijdig wordt ontdekt - volledig te genezen is. Het op- sporeh daarvan is door een speciaal onderzoek een betrek kelijk eenvoudige ên pijnloze zaak. Het onderzoek bestaat uit het maken van een uitstrijkje. Dat wil zeggen het afstrijken van wat slijmvlies van de baarmoedermond door middel van een houten spateltje. Speciaal hiertoe opgeleide dames verrichten het onderzoek in slechts enkele minuten. Ervaren artsen en analisten onderzoeken het uitstrijkje. In de meeste gevallen wordt - gelukkig - niets gevonden en dan hoert men verder oor niets. Wanneer man het verzoek krijgt om het uitstrijkje nóg eens te laten maken dan betekent dit, dat net eerste uit strijkje om technische redenen niet goed was te beoordelen. Wordt er wél iets gevonden, dan wordt men verzocht contact op te nemen met. de huisarts. Van één ding kan men zeker 2ijn: kanker van de baarmoeder hals is te genezen, als de ziekte in een vroeg stadium wordt ontdekt. Daarom is deelname aan het onderzoek zo belangrijk, ook al heeft men geen klachten. De kosten van het onderzoek bedragen f 8, Inlichtingen over dit onderzoek kunnen worden verkregen van woensdag 30 januari t/m vrijdag 1 februari en maandag 4 februari t/m woensdag 6 februari tussen 14.00 en 15.00 uur bij mevrouw R« Claessens-v,dWiel (raadhuis) tel. 04780-83838 toestel 135. Indien men verhinderd is, gelieve men dit tijdig bij mevrouw Claessfèns-vdWiel te melden. Da onderzoekwagen komt op yoenadgg.,13 februari van 13,00 tot 15*00iuur voor Castgnrav en Olrlo bij zaal (tongen, fflij hepen, dö» aan dit onderzoek zavsal mogelijk daaes zullen deslnaaan. feözsau voorlichting en beefcuurscon- tsetan der gemeente venray.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1980 | | pagina 2