DORPSRAAD Verslag vergadering totale dorpsraad j.lo 27.-11-79 bij van Rhc-e. 1Notulen worden voorgelezen en goedgekeurd» 2. Bestemmingsplan buitengebieden Landelijk is iedere gemeente verplicht een bestemmingsplan voor het buitengebied op te stellen» Bepaalde gebieden krijgen bepaalde bestem mingen» Dool: het buitengebied beschermen» De gemeente Venray heeft zo1n bestemmingsplanop laten stollen en op kaart ingekleurd» Nu blijkt dat het buitengebied van Castonrny bijna helemaal van Hoge Landschappelijke Waarde is, dus blijft er weinig ruimte over nog nieuwe agrarische bedrijven te beginnen» De bestaande agrarische bedrijven krijgen een bouwblok toe gewezen, waarop nog enige uitbreiding mogelijk is, mits men een hinderwet vergunning krijgt» De dorpsraad trekt de volgende conclusie: Castonrny is er zeer slecht vanaf gekomen» Op deze manier krijgen eventuele jonge boeren geen kans meer een volwaardig bedrijf voort te zetten of een nieuv; bedrijf te stichten. De dorpsraad is van mening dat we er samen voor moeten vechten, dat de autochtone agrariërs de mogelijkheden hiertoe moeten behouden. 3» Straatnaamgeving De gemeente stelde 2 straatnamen voor en wel Rociakker en Pastoor Verheggenstraat (zie kaart elders) Hebt u andere ideeën, geef ze dan even door aan een van de leden van de dorpsraad en wol binnen 2 weien, daar dit punt in januari in de gemeenteraad komt» kc De redactie van de Schans vraagt toestemming aan de dorpsraad voor do aanschaf van een eigen stencilmachine. Wordt algemeen goedgekeurd» 5» De kruising Lollebeekweg-Meteriksuwog is onoverzichtelijk en gevaarlij Do gemeente wordt gevraagd hiervoor een oplossing te zoeken» 6. Trapveldje; is nog niet rond met de eigenaar» Nog een mogelijkheid wordt geboden e.n wel het voorste- stuk van het ruiterterrein. Contact opnemen met ruiterclub» 7= Beplantingsplan» Volgens de plantsoenendienstzal dita.holem.aal geen prëbïëmën~gëvën. De bewoners hebben de mogelijkheid een boom te planten ir. hun voortuin, die op aanvraag gratis verstrekt wordt» 8. Verkiezingen» a»s» 15 en 16 december in het gemeenschapshuis» De voor bereidingen zijn getroffen» De dorpsraad hoopt op een grote opkomst. 9» Sluiting» L.R.V. DE EENDRACHT Door onze ruiters werden verleden weekend de volgende prijzen behaald met dressuur: Wim Tacken 1o prijs; Jos Philipsen 3e prijs; Jan Geerets ka prijs» Komende zondag springwedstrijden in manege Jansen te Venray» DAMESKOOR Zaterdag avondmis zingen om 19.00 uur. Maandag repetitie; aanvo.ng 20.00 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 5