MEDEDELING KLEUTER- EN LAGERE SCHOOL Kleuterschool De kleuters hebben i.v.m» het Sinterklaasfeest 6 dcc. a.s. (donderdag) Vrij. De kindoren mogen vrijdag 7 dec. 's morgens één stuk speelgoed mee naar school nemen; dit voorzien van naam (eigen risico). Lagere school Ook de kinderen van de lagere school hebben donderdag 6 decemner a.s. vri Bibliotheek 1e klas Trots zeggen de kinderen al: "Ik weet wat daar staat". Ze kunnen ook al echt lezen. Daarom vinden ze het fijn om nu ook in een boek te lezen. Nu is voor de 1e klassers het moment aangebroken, om ook bibliotheek boekjes te gaan lozen. De kinderen kunnen nu door te spellen, do woorden lezen. In het begin krijgen de kinderen de z.g. "botjes" boeken mee. Hierin staan alle woorden die ze geleerd hebben. Ook krijgen ze nog boekje 2 van de leesmethode mee, om het thuis ook nog eens door te lezen. Het boekje "een dag bij kees en miop" is erg fijn om te laten zien, hoe ver het kind het lozen al onder de knie heeft. Het is een boekje om te lezen tussen boekje 2 en 3 in. Inmiddels zijn we in de klas met boekje 3 begonnen. Het gaat ook over "sint en piet". Door het lezen thuis kan het kind een grotere leesvaardigheid krijgen. Het is ook zeer belangrijk voor de taalontwikkeling. Over het algemeen geef ik de kinderen een boekje dat ze goed kunnen lezen. Het moet niet te moeilijk zijn, anders is do zin om te lezen gauw over. Hot boste is, om het boekje 2x te lezen en hardop. Elko dag van de weck kan het boekje geruild worden. Er zijn géén kosten aan de bibliotheek verbonden. Wijs-uw kinderen op do zorg en het onderhoud van het boekje (zorgen voor een tas, voor een vaste plaats in huis, eventueel een boekomslag of extra kaft). Alle kindoren lezen graag in een keurig uitziend boekje. Kort samengevat 1. elke dag 5 tot 10 minuten hardop lezen onder toezicht. 2. elk boekje 2x lezen 3. zo nodig helpen door spellen (of voorzeggen). Hopelijk hoeft u iets aan deze informatie en ik beveel de bibliotheek ton zeerste aan. Juffr. Dini. L.V.B. Grillen; de tw-.edu avond hiervoor is vastgesteld op woensdag 27 februari S.V. CASTENRAY Afd. SENI0REN_ Uitslagen afgelopen zondag: Castenray 1 - Swolgense Boys 1 Castenray 2 - TOP 2 Castenray 3 - Venray 6 Castenray k was vrij 2-2 1 - 2 1 - 2

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 4