- 5 - Vervolg Fanfare De cursus is als voorbereiding bedoeld voor kinderen die later'"een of ander muziekinstrument willen gaan bespelen. Tevens ontdekt men of het kind voldoende muzikaliteit en doorzettingsvermogen bezit. Ret I.V.K. programma omvat: - ontwikkeling muzikaal gehoor en ritmisch gevoel -- - ontwikkeling-samenzang en samenspel - eerste beginselen van het notenschrift - gebruikmaking van het Orff-instrumentarium - enige- instrumentenkennis - blokfluitspel Binnenkort ontvangen du kindoren via do lagere school eon brochure met informatie en een inschrijfformulier. Bij voldoende aanmeldingen zou deze cursus oök'gogevun kunnen worden in Castenray of Oirlo, gecombi neerd mot Oirlose cursisten. De lostijden zijn na schooltijd of op zaterdag, voer 1e ja.ars 60 min. per week en voor 2e jaars 100 min. per week.' - Concert te Meerlo Vorige week zondag waren we te gast in Meerlo op de door Fanfare "Een dracht" georganiseerde don.ateürsconcertavcndSamen met de farfares van Swolgen en fleerlc- vorz. rgden we het concörtgëdeelte van deze avond en -van het zeer talrijke publiek kwam er menig applaus los als beloning voor de gebrachte mpzifik. Wat betreft onze fanfare mogen -we- stellen dat er prima gemusiceerd werd en dit wekte da.n ook alom bewondering oja, gezien do korte opleidingsperiode van 2,Jaar. Een terechte, felicitatie voor onze muzikantun. Muziekfeesten - Nu alle financiële zaken rond de laatselijk gehouden Muziekfeesten zijn afgewikkeld, is door bestuur en organisatie-comité een volledige balans opgemaakt. Behalve organisatorisch zijn de Muziekfeesten ook financieel een zeer groot succes geworden. Van de organisatie, wordt. .eaïL.zeer uit gebreid verslag gemaakt, dat t.z.t. kan dienon als draaiboek voor eventuele volgc-nde Muziekfeesten. Liefst' 110 personen hebban actief meegewc-rkt bij de organisatie. Eens te moer is gebleken, dat ook in Castc-nrqy "iet gezamenlijke inspanning erg veel mogelijk is. Allen nogmaals zeep hartelijk dank. Pirl.o_en Leunen Op zaterdag noven zondag 25 nov. gaan respectievelijk de fanfares van Leunen en Oirlo op concours in de erc-afdeling.I Beide korpsen doen dan een serieuze gooi naar de hoogste afdeling voor Hafabra-gezelschap- pen, de superieure afdeling. Om ook eens ergensanders to repeteren dan alleen maar in het eigen vertrouwde repetitielokaal, worden repetities gehouden in het Gemeen schapshuis te Castenray en wel voor Oirlo op vrijdag 9 nov. óm 19.00 uur en voor Leunen op dinsdag 13 nov. om 20.00 uur. Een mooie gelegenheid kwnliteitsmüziek te-gaa-n -beluisteren in-eigen dorp. - Tijdens de repetities wordt uiteraard van de toehoorders absolute stilte verwacht 23 november: Serenade 25-jarig huwelijksfeest Toon Stiphout en Cis Stiphout-Gerardts 25 november: Serenade St. Nicolaas

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 5