- 4 - Vervolg Fanfare Mét ingang van morgen zal ook do laatste groep muzikanten een opleiding volgen vi: de Venrayse MuziekschoolHet voorlopige lesrooster ziet er als volgt uit 11.15 - 11.^5 uur Cis Steeghs-Houbon alto 11 'l-5 - 12 15 uur Marie-Louise van Rensch-Dinghs corno 12=15 - 12=^5 uur Jan Philipsen corno 12 ^+5 - 13 15 uur Marian Duykers waldhoorn De lossen worden wekelijks gc-geven op zaterdag in do lagere school te Castenray. Muziekdocent is de hoer A. Schallens uit Vcnray. Inmiddels volgen 39 musicerende leden een Hafa-opleiding via de Muziek school te Vcnray. Behoudens de slagwerk- en saxofoon-opleidingen worden alle- lessen gegeven in Castenray. De slagwerkopleiding kan alleen gebeuren in Venrr.y. V/at betreft de saxofoonopleiding, die momenteel in Oirlo, ge combineerd met Oirlose saxofonisten, gevolgd wordt, hopen we ook deze zo spoedig mogelijk naar Castenray te kunnen halen, zodat in ieder geval afstand geen beletsel meer hoeft te zijn. Aanmelden nieuwe leden In januari 1980 start weer een nieuw cursusjaar voor de Hafa-opleiding. Dit is een opleiding met instrumenten die gebruikt worden in een harmonie of fanfare. De gehele opleiding bestaat uit een A-B-C en D gedeelte, elk met een studieduur van maximaal 2 jaar. Maar gelang de resultaten meer bevredigend zijn, kan ook de studieduur korter zijn. Do Haf a-opleiding:, die bedoeld is voor leden van de plaatselijke harmonie en fanfareveronigingen, wordt, indien de opgave geschiedt via de secre taris van die vereniging, voer meer dan 50% gesubsidieerd door de Gemeen te. Van het resterende cursusgeld betaalt onze vereniging dan ook nog eons de helft. Om tot de Hafn-opleiding toegelaten te kunnen worden, dient men in het bezit te zijn van eon I.V.M. diploma of reeds te be schikken over een zekere muzikale kennis of waardigheid op een Hafa-in- struraentDe inschrijvingstermijn sluit op 9 december n.s. Wat betreft onze fanfare hebben we momentcel een Hafa-opleiding voor de volgende intrumenten: trompet - kornet - bugel - alto - corno - hoorn - bariton - tuba - bas - trombone - saxofoon (sopraan-alt en tenor) en slagwerk. Degenen die eind november I.V.M. examen doen en voornemens zijn lid te worden van onze Fanfare, raden we aan zo spoedig mogelijk contact op to nomen met dhr. P. Mennen tel. 215 of J. Strijbos tel. 677= Indien er nog personen zijn die ook musicerend lid van onze vereniging willeb worden, doch niet in het bezit zijn van oen I.V.M. diploma of enige andere muzikale kennis, dan kunnen ze zich tcch aanmelden bij onze vereniging. We zullen dan bekijken of het mogelijk is deze loden buiten de Muziek school om op te loidèn tot een A-diploma. Is men nl. in het bezit van dit Hafa-A diploma, dan kun ook een opleiding aan de Muziekschool gevolgd v/orden. De Haf a-opleidingen werden gegeven door docenten van de Venrayse Muziekschool en de lessen kunnen gevolgd werden in Castenray (lagere school) LUS: iedereen, die musicerend lid van onze Fanfare wil worden, met of zonder vooropleidingraden we aan zich nu op te geven bij de secretaris of voorzitter. I.V.M.-opleiding Eveneens in januari 1980 start weer een I.V.M. opleiding. (Instrumentaal Voorbereidend Muziekonderwijs). Deze I.V.M. cursus is hoofdzakelijk be doeld voor leerlingen van de lagere schoei klas 2 t/m 6. Het is een 2- jarige cursus, al ic men momenteel bezig te experimenteren met een 1- jarige cursus voor leerlingen van klas 5 en 6 die een Hafa-opleiding willen gaan volgen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 4