- ID - VERVOLG pORSR-AD - Verkiezingen dorpsraad» De huidig--' dorpsraad is ontstaan ongeveer 5 jaar geleden uit de verenigingen na oen periode van niets. Er is al veel tot stand gekomen en er was steeds een prettige samenwerking - Dhr. Schlo.cz van do 3..S.0. Noordelijk Limburg' stelt zich voer als begeleider van de dorps- en wijkraden er legt de functie van de dorpsraad uit Vroeger hield de dorpsraad zich meer bezig met sociale en culturele aktivitciton-, de laatste jaren echter meer als belangenbehartiger van het dorp. Belangrijk is de erkenning van de gemeenteraad, de dorpsraad kan ondersteunend werken voor de gemeenteraad. De dorpsraad moet geen elitegroepj-e zijn, maar mensen die gekozen zijn uit de bevolking, die zich dus inzetten voer het dorp. De dorps raad kan ongevraagd advies gc-von aan de gemeenteraad. Dhr. Nuyton van dc gemeente stelt zich voor ais contactpersoon tussen gemeente en dorps- en wijkraden. De gemeente en de dorpsraden willen een andere manier van verkiezingen, dus op democratische wijze. Mogelijkheden; 1Do verenigingen wijzen afgevaardigden aan 2. De verenigingen stollen kandidaten kandidaten op persoonlijke titel 3. Vrije algemene verkiezingen. Do gemeente zal haar medewerking verlener a.-n de voorbereidingen voor de verkiezingen. Do voorkeur gaat uit naar de 2e mogelijkheid, de dorpsraad wordt dan door de .gemeenschap gekozen. De kandidaat moet natuurlijk bereid zijn ook zitting te nemen als hij (zij) gekozen wordt.OOk bestaat de mogelijkheid om sektoren te vormen d.w.z. elk van de verenigingen kan samen met een of meerdere verenigingen kandi daten stollen, waaruit dan 1 persoon gekozen wordt. Sektoren kunnen b.v. zijn; jeugd, standsorganisaties, vrouwenvorenig gingen, muziek, sport. - Hoe denkt de vergadering hierover? Men wil zeker weer een dorpsraad, het zou wel jammer zijn als de hele dorpsraad zou vernieuwen. De verenigingen willen meewerken en zullen ook wel' voor kandidaten kunnen zorgen, ok kandidaten op persoonlijke titel te krijgen lijkt moeilijker. Enkele verenigingen willen wel samenwerken. - Hoe gaan we dit opzetten? Er wordt een werkgroep gevormd van 5 personen-ra.n. VPools, H. Phi- lipsen, X. Klceven-DuykersKuypev sF. Ctocghs. Deze werkgroep gaat nu, indien nodig dar-lon met de heren Schlooz en Nuyten, een programma in elkaar zetten, waar we binnenkort meer van zullen horen. - Beplanting. Medio november zal de riolering klaar zijn. Een werkgroepje bestaande uit de heren Kuypers, P. Pools on I. Pingen, gaat bekijken hoe en waar aanplant moet komen. Dit plan wordt dan voorgelegd aan dc Plantsoenendienst, die het na goedkeuring, liefst nog dit najaar gaat uitvoeren. - dóndvraag. - De grond rondom de Boerenbond is totaal verwaarloosd. Dhr. v. Haren zal wederom hierop gewezen worden dit bij te houden. - als de bushaltes klaar zijn, komt or dan ook fietsenstalling? antwoord: ja. - Valkenberg is 3 weg' geworden, roet gevolg dat de Spoordijk nu totaal kapot gereden wordtDit was al bij de gemeente aangekaart, nogmaals doen. - Distels bij nertsenfokkerij zaaien enorm uit. - Verkeersmoeilijkheden in Castenray. Hierover wordt binnenkort beslist.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 10