Donderdag Om 8 uur werden we geroepen. De laatste twee die nog sliepen werden door Piet Janssen buiten gezet met pyama en slaapzak. Het leken net twee pinguins. Ze waren echter zo weer binnen. We hebben gegeten en opgeruimd. Daarna hebben we wat zitten tc- kaarten. Donders Jan heeft nog 1 paard on 1 pony een beetje bijgewerkt. Om 1 uur gingen we eten. Om half 3 gingen we uit rijden, maar 2 gingen er niet mee, want ze waren ziek. Om 5 uur kwamen de laatste terug. We zijn om 7 uur gaan eten er. hebben daarna opgeruimd. Het was 9 uur voordat we weg warenwant we hadden eon vrije avond. Eerst wilden ze niet gaan op 3 no, maar na wat wikken en wegen zijn ze toch gegaah. We wilden pauwveren gaan halen, maar we hadden de man waar we naar toe wilde gaan net weg zien rijden, dus konden wc- ons weer omdraaien. We zijn toen terug naar van Joekel gegaan. Wo hebben er toen een paar gedronken. Er kwamen ook nog enkele jongens bij zitten. De kleinsten waren om half 11 weg. Do oudsten waren om 5 over 11 terug. Dus te laat. Toen wo thuis kwamen, zaten ze al achter pils, citroen of coebcrgh. Alle slaapzakken en luchtbedden waren verstopt. Janssen Piet en de vrouw waren hier, c-n tante Truus met haar zoon van 10 jaar. Ve hebben allemaal zitten drinken of zuipen. Wc hadden er al enkele teut. hiep had ook genoeg gehad, want ze kon het. niet meer op dus schudde ze het maar onder de tafel. Om 12 uur werden er sigaren- gepresenteerd en Kiep stak er eentje op. Als zo ze voor 1 uur op had, kreeg ze een krat bier van Piet Janssen. Toen het 1 uur was, had ze de 2e sigaar al bijna op. Dus zou ze een krat bier krijgen, maar daar hebben we maar 7 flessen vah gezien. Dus houden we de rest maar tegoed. Misschien wel voor het volgend jaar. Hiep en Nel wilden tante Truus naar huis brengen, maar teen ze buiten kwamen konden ze de fiets niet meer vinden. Ze zijn toen aangelopen. Sen stuk verder kwam een auto aan. Dat was.-Truus haar man. De 3 vrouwen kwamen toen weer terug. Na er nog enkele gedronken te 'nebben gingen Tante Truushaar man en haar zoon naar huis. Daarna gingen Piot Janssen en. zijn vrouw naar bed toe. Willem werd ook geroepen dat hij naar bed moestMeestal zij hij dan ja, ja, ik kom, maar nu was hij er zo. Daarna hebben we opgeruimd en om 20 voor 3 gingen de laatsten zich omkleden. Er moest nog eerst met tandpasta geknoeid worden voor ze eindelijk gingen slapen. Vrijdag H - Om half o .werden wo geroepen, want de koffie was al klaar. Het was 9 u'ar voordat we aan de tafel zaten. Daarna hebben we opgeruimd en afgewassen». De stal moest schoon gespoten worden, do drinkbakjes van de koeien leeg gemaakt worden, want er zat nog Coebcrgh en cognac in van s avonds tevoren. De w.c. en douche werden schoongemaakt. Daarna hebben we tante Truus haar fiets van de trailer gehaald, die Hiep, Nel en Anita teruggebracht hebben. Toon ze bij Tante Truus kwamen was deze toch al op, maar ze hadden zich wel verslapen.. Na een paar kopjes koffie gedronken tc hebben, zijn we toch gegaan, Om 12 uur gingen we in Grave eten. De oudste S moesten maar vast aan lopen, want we konden niet allemaal in de auto. Jan zou ons komen halen. Toen we hem aan zagen komen, doken we vlug de sloot in, in de hoop dat hij helemaal naar Piet Janssen terug zou rijden, maar hij had ons al gezien» Om kwart over 1 gingen we weer, want ze zouden ons om half 2 komen halen. Nu waren ze allemaal goed op tijd» Na eerst koffie tc hebben gedronken kwam het moment van afscheid nemen. Iiadat we Piet Janssen on zijn vrouw op een stool geplant hadden, kon hot afscheidswoord gehouden worden. Daar kwam bij de eerste niet veel van terecht, zonat een ander h-t over moest nomen, die niet zo hees was.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 8