Daarna hebben we tot half acht gerust en daarna hebben we lekker gegeten» Half negen hadden we alles opgeruimd» Daarna gingen we voetbal len in de speelweide» We zagen ergens een tractor met mestverspreider daar zijn we maar opgekropen en richting speelweide gereden. Jan, Piet en Willem gingen de dropping uitzetten en kwamen daarna ook een balletje trappen» Moeder zat op de wip te lezen en af en toe moest ze voor scheidsrechter spelen, maar ze had wind af dus konden we het fluiten niet horen. Na lang zwoegen i»c-t de bal, kon Piet het doel bereike Doordat Jan het uitzicht van de koopster belemmerMeging de bal er ook nog door» Om kwart over 10 gingen we naar huis, maar we gingen eerst frites eten of een ijsje. Toen we allemaal thuis waren, hebben we koffie of fris gedronken» Enkele hebben getoept of ze zaten te lozen of te kletsen. Toen Geert in bed wilde kruipen, merkte hij dat zijn slaapzak dichtgenaaid was. Toen hij zijn pyaraa wilde aantrekken merkte hij dat er hetzelfde mee gebeurd was. Om 7 minuten voor een werd er nog een foto geknipt van eon verliefd paartje, maar daar hoeven ze geen landauer voor te- bestellen. Toen Vader zijn pyarna aan wilde trekken, merkte zij dat doze ook dichtgenaaid was Hij was zo kwaad dat hij begon te vloeken, maar als kinderen wordt ons al altijd geleerd, dat we niet mogen vloeken. Daarna begon Opa ook nog een keer te vloeken want zijn pyama was ook dichtgenaaid. Om 2 uur lagen we in bed. Het was half voordat zw allemaal sliepen» Woensdag Om half 8 werden wc wakker gemaakt. Annelies en oëlle hadden zich net op tijd aangekleed zodat ze nog net aan tafel mochten. Na het eten werd er opgeruimd en afgewassen» We hebben toen in het dorp kaarten gehaald en geschreven» We hebben nog een pop gemaakt die op Jeroro leek„ Het is een kruising tussen Piet en Jan. Donders Jan wilde laten zien hoeveel verstand hij had van pony's en paarden opmaken. Toen opa de manen van een pony uitdunde kwamen er veel manen van af, die we goed konden gebruiken voor de pop; namelijk als snor, maar hij kwam veel te laag te hangen. Toen hebben we weer lekker gegoten totdat onze buik weer gespannen stond. We moesten opschieten, want om 2 uur kwamen de oudelui en het was al een uur. Om half 2 kwamen de eerste al; ze dachten dat ze nog wat te regelen hadden, maar dat viel tegen. We hebben om 2 uur maar koffie gedronken met echte Limburgse vlaai. Hier konden 'we nog wel oen week mee vooruitwant ze hadden zoveel meegbracht. Toen begonnen de spelletjes, die door de ouders gedaan moesten worden. Meestal is het zo dat de ruiters en amazones dit te paard of te pony deen, maar we waren nog te moe van het niets doen. Nadat de ouders allemaal waren geweestkwamen de ponyruiters aan de beurt. Bij de ouders waren Ger L\iykx en zijn vrouw de gelukkige, winnaars Se moesten tegenover elkaar gaan zitten en elkaar geblindoekt voeren. De kleinste van Luykx kon er niet tegen dat zijn ouders aan het vetzak ken waren met de pap, zodat hij luid begon te krijsen. Bij de jongere waren.Willem en Geert van Piet Janssen de winnaars en moesten op dé grond gaan liggen met een bord 7-up voor zich en op slurpen» Dit hadden ze zo gedaan, want zij konden het goed binnen krijgen, net zo goed als bier. Toen liep het tegen het einde van de middag en de ouders werden naar huis gejaagd. Na wat opgeruimd te hebben, gingen enkc-le ponyruiters naar de pony's kijken, waar het goed mee ging. Marloes wilcle ook mee, maar had geen regenjas, zodat ze opa zijn jas wel mocht lenen, waar ze in verzoop. Maar toen ze buiten washad ze geen zin meer om naar de pony's te gaan» Toen het half 7 was, hebben we gegeten en daarna opgeruimd. Om 8 uur werden we op de trailer geladen en weggebracht. We had-den dropping. We hoefden maar' een half uurtje te lopsri voor de plaats van bestemming. Om half 11 gingen we naar huis. De leiding ging bij Piet Janssen naar binnen en de kleinsten naar bed. Die nog over bleven, hebben zitten te toepen. Om 1 uur kwam de leiding weer terug» Me zijn toen naar bed gegaan. Geert hebben ze nog tandpasta laten eten. Om half A sliepen de laatste. lees v/order op pag. 8

Castenrays dorpsblad De Schans | 1979 | | pagina 5